ADEM kapsamında açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler, el becerilerini geliştirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla yaklaşık bir yıl boyunca özenle hazırladıkları el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. Sergide el işleri, takı tasarımı, dikiş-nakış, ahşap boyama gibi çeşitli kategorilerde ürünler yer aldı. Kursiyerlerin büyük bir özveri ve sabırla ortaya koydukları bu çalışmalar, ziyaretçilerden tam not aldı.
Açılışa Yoğun Katılım
Bartın’ın Amasra ilçesinde İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen serginin açılış törenine Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve eşi Fadime Perçi’nin yanı sıra, Amasra İlçe Emniyet Müdürü Sevgül Hayal, İlçe Jandarma Komutanı Selami Tüyük, çeşitli kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaymakam Kadir Perçi, açılış konuşmasında, emeği geçen tüm kursiyerleri ve koordinatörleri tebrik ederek, serginin hazırlanmasında gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Toplumsal Dayanışmanın Güzel Bir Örneği
Açılış konuşmasının ardından sergiyi gezen Kaymakam Perçi ve beraberindekiler, kursiyerlerin el işi ürünlerini yakından inceledi. Kaymakam Perçi, sergiye katkıda bulunan kursiyerlere, SYDV Müdürü Öznur Kızılkaya’ya ve ADEM koordinatörlerine teşekkür ederek, toplumsal dayanışmanın güzel bir örneğinin sergilendiğini vurguladı. Kursiyerlerin ürünlerini detaylı olarak inceleyen Kaymakam Perçi, ürünlerin kalitesinden ve çeşitliliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Halkın Beğenisini Kazandı
Kermese katılan vatandaşlar, sergilenen el işi ürünlere büyük ilgi gösterdi. Sergiyi gezenler, ürünlerin incelikle ve büyük bir titizlikle hazırlandığını belirterek, kursiyerlerin el becerilerine hayran kaldıklarını ifade etti. Ayrıca, sergi sayesinde kursiyerlerin emeklerinin ekonomik bir değere dönüşmesi ve aile bütçelerine katkı sağlaması, katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.