Bartın'da istilacı böcek ile mücadele sürüyor. Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bu kez Kurucaşile ilçesinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kahverengi Kokarca Böceği ile mücadele ile ilgili eğitimler verildi.Tarım ve Orman İl Müdürü Yardımcısı Cevdet Akyüz, tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına; Kurucaşile Belediye Başkanı Uğur Güneş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ersin Güler, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kemal Aykut ile teknik personellerimiz katılım sağladı.Tarım ve Orman Bakanlığı'nca uygulamaya konulan "Kahverengi Kokarca Acil Eylem Planı" kapsamında Kurucaşile İlköğretim Okulu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimde, böcek ile mücadelede kullanılan ilaçlar ve yerinde müdahale konuları yer aldı.
Müdürlükten yapılan açıklamada, "Kahverengi Kokarca sunumuna bir hayli ilgi gösteren Kurucaşileli Muhtarlarımızı ve fındık üreticilerimizi kutlar, bol mahsul bereketli kazançlar dileriz" şeklinde ifadelere yer verildi.
Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66596bf69154d.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66596c579ffec.jpg)