Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, görme engelli bireylere yönelik yol veya yön tariflerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlara vurgu yaptı. Müdürlük, günlük hayatta sıklıkla kullanılan el işaretlerinden ve göze hitap eden her türlü yönlendirici işaretten kaçınılması gerektiğini belirtti.Görme engelli bireylerin günlük yaşamlarını daha kolay hale getirmek amacıyla yapılan bu uyarıda, açık ve kesin ifadelerin kullanılmasının önemine vurgu yapıldı. Yol tariflerinin belirgin ve anlaşılır olması gerektiğini ifade eden müdürlük, "Görme engelli bireylere yol veya yön tarif ederken açık ve kesin ifadeler kullanmaya özen gösterin. Günlük hayatta sıklıkla kullandığınız el işareti ve göze hitap eden her türlü yönlendirici işaretten kaçının" dedi.Ayrıca, görme engelli bireylere yönelik sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmeleri için destek verilmesi gerektiği de belirtildi. Sağlık kurumlarına ulaşım ve sağlık hizmetleri konusunda daha fazla bilgi almak isteyen bireylerin, sağlık müdürlüğü ile iletişime geçmeleri önerildi.Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, toplumun tüm kesimlerinin sağlık hizmetlerinden eşit ve etkin bir şekilde yararlanmasını sağlama konusundaki taahhüdünü sürdürerek, görme engelli bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukları en aza indirmeye yönelik çabalarını sürdürmeye devam edeceğini bildirdi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
SAĞLIK
Yayınlanma: 12 Ocak 2024 - 18:19
Açık ve kesin ifadeler kullanın!
Bartın İl Sağlık Müdürlüğü önemli bir uyarıda bulundu.
SAĞLIK
12 Ocak 2024 - 18:19
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir