Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Ulukaya köyünde 10 yıldır bal üreticiliği yapan 48 yaşındaki Hüseyin Erdem, evinin sadece 15 metre ilerisinde bulunan arazisine yerleştirdiği 35 arı kovanında yaşanan trajik olayla karşı karşıya kaldı. Bölgeye gelen boz ayı ve yavrusu, 10 kovanı parçalayarak içindeki balı yedi.Güvenlik kameraları kaydettiOlayın tamamı, üretici Hüseyin Erdem'in araziye yerleştirdiği güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Ayıların kovanlara saldırdığı anlar, kameralar aracılığıyla net bir şekilde görüntülendi.Sağlam kovanlar kurtarıldıOlayı kameralardan izleyen Hüseyin Erdem, ayı saldırısı sırasında sağlam kalan 25 kovanını koruma altına almak adına evinin balkonuna taşıdı. Durumu cep telefonuyla kaydeden Erdem, yaşadığı sıkıntıyı şu sözlerle dile getirdi, "Burası bizim 120 kovanımızın bulunduğu bir projeydi. Ayılar sayesinde boşaldı. Buralar hep arı doluydu. Burayı görmek isteyenler gelsinler baksınlar. Ama ayıların sahibi çokmuş, arıların sahibi yok. Bir tek ben varım, o yüzden Allah'a havale ediyorum. Ayılara ceza kesen hangi kurumsa gelsin benim arılarımı da yerleştirsin."ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 15 Aralık 2023 - 17:18
Güncelleme: 15 Aralık 2023 - 17:20
Aç ayılar kovanlara saldırdı!
Ayılar, Ulus İlçesi Ulukaya Köyü'nde bal üreticisinin kovanlarına saldırdı.
GÜNCEL
15 Aralık 2023 - 17:18
Güncelleme: 15 Aralık 2023 - 17:20
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir