Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 18-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Yapılan açıklamaya göre, kapsamlı denetimler sonucunda çeşitli suç ve suç unsurlarına yönelik önemli başarılar elde edildi.
12 Şahıs Yakalandı
Denetimlerin ilk ayağında, şehrin farklı noktalarında yapılan kontrollerde toplam 7 bin 500 şüpheli şahıs sorgulandı. Bu sorgulamalar neticesinde, çeşitli suçlardan aranan 12 şahıs yakalanarak adalete teslim edildi. Bu başarı, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’nün kararlılıkla sürdürdüğü asayiş uygulamalarının etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Narkotik Suçlarla Mücadele
Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, uyuşturucu madde kullanımını ve ticaretini önlemeye yönelik önemli adımlar atıldı. Yapılan aramalarda;
5,15 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi,
4,34 gram esrar maddesi,
0,17 gram metamfetamin maddesi
ele geçirildi. Ele geçirilen bu maddelerle ilgili olarak yasal işlemler başlatıldı ve uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının aralıksız sürdürüleceği vurgulandı.
Kaçakçılıkla Mücadele
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ise, 25 adet gümrük kaçağı elektronik sigara ele geçirildi. Bu denetimler, kaçak ürünlerin piyasaya sürülmesini önlemek ve halk sağlığını korumak amacıyla düzenlendi. Ele geçirilen kaçak ürünlere el konularak, sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler başlatıldı.
Haber Merkezi