Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2023-2024 sezonu 1.Amatör Kümede müsabakalar 22.hafta maçları ile sona erdi. Ligi 54 puanla en yakın rakibi 5 puan önünde Bartın Gençlerbirliği şampiyon olarak tamamladı. Bartın Gneçlerbirliği tarihinde de ilk şampiyonluğunu elde etti.
Sezonun son haftasında 3 takımın rakipleri maça çıkmadı. Sezonu haftalar önce şampiyon olarak tamamlayan Bartın Gençlerbirliği 22.hafta karşılaşacağı rakibi Amasraspor maça çıkmadı ve karşılaşmadan 3-0 hükmen Bartın Gneçlerbirliği galip ayrıldı. Son hafta Cumhuriyetspor rakibi Kemerspor’u 3-0 hükmen mağlup ederken, Bartıngücüspor ise Bartıngençlikspor’u 3-0 hükmen yenerek son haftayı 3’er puanla kapattı.
2023-2024 sezonunda Bartın Gençlerbirliği en yakın rakibi Cumhuriyetspor’u 5 puan fark atarak ligi 54 puanla şampiyon olarak tamamladı. 2011 yılında federe olan Bartın Gençlerbirliği 1.Amatör Kümede de ilk şampiyonluğun elde etti. Cumhuriyetspor 49 puanla sezonu ikinci sırada bitirdi. Kemerspor 38 puanla üçüncü, Bartıngücüspor 37 puanla dördüncü,Amasraspor29 puanla beşinci, Kemergücüspor 22 puanla ve averajşa altıncı, Bartıngençlikspor 22 puanla yedinci, Ulsuçınarspor 19 puanla sekizinci Kemergençlikspor 15 puanla dokuzuncu sırada ligi tamamladı. Hankalespor 3.hafta, Kozcağız Belediyespor ise17.hafta ligden çekilen takımlar oldu.