Bartın’da “Çevre Şöleni” coşkusu!

Bartın Belediyesi tarafından 1-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Bartın 1.Uluslararası Çevre Şöleni” Bartınlılara kültürel ve sosyal etkinliklerle dolu bir hafta yaşattı.
Bu haber 2022-06-07 09:55:55 eklenmiş ve 941 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi tarafından organize edilen “Bartın 1. Uluslararası Çevre Şöleni” etkinlikleri renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Fotoğraf sergisi, konser ve halk dansları gösterileri gibi birçok etkinliğin yer aldığı programda vatandaşlara kültürel ve sosyal etkinliklerle dolu bir hafta yaşatıldı.

 

 

Tayfur Çalık sahne aldı

 

Çevre konusunda bilgilendirmesi, farkındalık oluşturulması ve bu sayede çevre duyarlılığının artırılması amacıyla hazırlanan etkinlikler çerçevesinde 1 Haziran 2022 Çarşamba günü Bartın Belediyesi Yalı Sanat Galerisi’nde saat 18.00’da Bartın doğa yürüyüşçüleri tarafından “Doğanın İzinde/Ormanın İçinde Altı Yıl” adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.  Sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden şölende, Kırgızistan, Kazakistan ve Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluklarının gösterileri ile Tayfur Çalık konseri beğeni topladı. Ayrıca Dünya Süt Günü münasebetiyle katılımcılara süt ikram edildi.

 

TSM Korosu büyüledi

 

Etkinliklerinin ikinci günü ise Bartın Kültür Merkezi’nde Bartın Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Konseri başladı. Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katılım sağladığı konser büyük beğeni topladı.

Etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda Halk Dansları Gösterileri ve Karaoke ve Dj Denny performansları ile devam etti.

 

 

Bisikletini kapan Gazhaneye akın etti

 

Etkinliklerin 3. günü olan 3 Haziran 2022 Cuma günü ise Dünya Bisiklet Günü münasebetiyle Bisiklet Turu etkinliği gerçekleştirildi. Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katılım gösterdiği etkinlik Gazhane Kültür Parkı’nda start verdi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte şehri dört bir yanı bisikletlerle gezildi. Etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

 

Etkinliklerle dolu bir Cumartesi

 

4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 12.00-17.00 arasında Cumhuriyet Meydanı’nda çocuklar için oyun parkları ve animasyonlar gerçekleştirildi. Yine aynı saatler arasında El Emeği Göz Nuru Pazarı da açıldı. Aynı gün saat 19.30’da Tersane Caddesi’nde (Yalı mevkiinde) Halk Dansları Gösterileri ve Tiyatro Hanedan’ın Karagöz-Hacıvat/Meddah/Aşık Maşuk oyunları sergilendi.  Son olarak da Samet Durukan sahne aldı.

 

 

Mavi Bayrak ile başlayan etkinlikler Nadide Sultan konseri ile sona erdi

 

“Bartın 1.Uluslararası Çevre Şöleninin” son günü ise İnkumu sahilinde Mavi Bayrak Etkinlikleri ve Plaj Temizliği etkinlikleri ile başladı. Büyük ilgi gören etkinlikler kapsamında 2022 yılında da Mavi Bayrak almaya hak kazanan İnkumu Tatil Beldesinde bayraklar göndere çekildi. Daha sonra ise katılımcılar sahilde temizlik etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikler 12.00-17.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda çocuklar için oyun parkları ve animasyonlar ile devam etti. Yine aynı saatler arasında El Emeği Göz Nuru Pazarı da vatandaşlara hizmet verdi.

Günün ve bu önemli haftanın son etkinliği ise saat 20.30’da Tersane Caddesi’nde (Yalı mevkiinde) Nadide Sultan konseri ile sürdü. Yalı Bölgesi’ne akın eden binlerce vatandaş Nadide Sultan şarkıları ile eğlenceli dakikalar yaşadı.

 

 

Akın, “Halkımıza güzel bir hafta yaşattığımızı düşünüyoruz”

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Çevrecilik Milliyetçiliktir anlayışıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu anlayış çerçevesinde çalışmalarımıza yön veriyoruz. Çevre ile ilgili çalışmalarımızın yanı sıra yine çevre ve doğa üzerine düzenlenen tüm etkinliklere de elimizden gelen katkıyı veriyoruz.  İlgili Bakanlığımızın almış olduğu karar doğrultusunda kutlanan ‘Türkiye Çevre Haftası’ münasebetiyle de 5 günlük bir etkinlik programı tertip ettik. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından organize edilen etkinliklerimizle halkımıza güzel bir hafta yaşattığımızı düşünüyoruz.  Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

ETİKETLER : Bartın Çevre Şöleni Bartın Belediyesi Cemal Akın
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›