5 girişimciye 100 bin TL’ye kadar destek sağlanacak

​Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi başvuru sonuçlarını açıkladı. Buna göre ilimizden 5 girişimci, biri süt ve süt ürünleri paketleme ve depolama, diğer 4’ü de küçük ve büyükbaş hayvancılık olmak üzere toplam 5 proje ile 100 bin TL’ye kadar destek almaya hak kazandı.
Bu haber 2022-05-24 09:43:40 eklenmiş ve 913 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de (Tebliğ No: 2021/61) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2022/6) kapsamında yapılan hibe başvuruları Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından değerlendirilerek sonuçlandırıldı. Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü de ilimizden desteklenmeye layık bulunan projelere ilişkin kısa bir açıklama paylaştı. Açıklamada şöyle denildi:

 

25 Mayıs akşamına kadar ilanda kalacak

 

“Nihai değerlendirme sonuçlarına göre hibe desteğine hak kazanan başvuru sahiplerine ait asil liste İl Müdürlüğümüz ilan panosunda ve internet sitemizde yayımlanarak ilan edilmiştir. Listeler 5 iş günü (25 Mayıs 2022 son gün) süreyle ilanda kalacak olup başvuru sahiplerine ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

 

5 gün içinde istenen belgeler teslim edilmeli

 

Başvuru sahiplerinin, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin hibe sözleşmesi için kendilerine yapılan bildirimi takip eden 5 iş günü (25 Mayıs 2022-31 Mayıs 2022) içerisinde İl Müdürlüğümüze tebliğ ve güncel uygulama rehberine göre hazırlanacak olan hibe sözleşmesi ve eki dokümanları ile projelerine esas evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. 25-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Müdürlüğümüze teslim edilen ve hibe sözleşmesinde herhangi bir eksik/hata tespit edilmeyen başvuru sahipleri ile İl Müdürlüğümüz arasında hibe sözleşmesi imzalanacaktır.”

 

 

100 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Tebliği’ne göre; 2022-2024 yılları arasında her yıl 2 bin proje desteklenecek ve yıllık 200 milyon TL hibe olarak verilecek. 3 yıl boyunca 600 milyon TL, alanında uzman 6 bin çiftçimize can suyu olacak. Tebliğ kapsamında kırsal alanda yaşayan ya da yaşamayı taahhüt eden; meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere;  tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı;  tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100 bin TL.'ye kadar hibe desteği verilecek.

ETİKETLER : Bartın Tarım ve Orman Bakanlığı kırsal kalkınmada Uzman Eller
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›