Ayasofya imamından Kur’an-ı Kerim ziyafeti

Ayasofya Hafızlar Topluluğu, Bartın Müftülüğü’nün organizasyonunda geldiği ilimizde, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile katılımcıları adeta mest etti.
Bu haber 2022-05-24 09:36:47 eklenmiş ve 608 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programa; Bartın Vali Yardımcısı Miraç Akbulut, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Müftüsü Abdülcelil Çakar, İl Müftü Yardımcıları Hulusi Güner, Hatice Hasçiçek, İlçe Müftüleri ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ile çok sayıda din görevlisi ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 

 

Açılış Kur’an-ı Kerimi Ayasofya Kebir Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer tarafından okundu. Kur’an tilavetinin ardından İl Müftüsü Abdülcelil Çakar tarafından selamlama konuşması yapıldı.

 

 

Program Sala dinletisi, ardından Ayasofya Kebir Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer tarafından Ayasofya Camii tarihi, dünü, bugünü hakkında katılımcılara bilgi verilmesi ile devam etti.

 

 

Ayasofya Kebir Camii Baş Müezzin Kayyımı M. Hadi Duran önderliğinde Ayasofya Hafızlar Topluluğu Tarafından katılımcılara ilahi dinletileri sunuldu.

 

 

Kapanış Kur’an-ı Kerimi Ayasofya Kebir Camii Müezzin Kayyımı Şükrü Asıleren tarafından okundu.

ETİKETLER : Bartın Bartın Müftülüğü Abdülcelil Çakar Bartın Merkez Cami Kur'an-ı Kerim ziyafeti
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›