İŞKUR’dan engellilere ve eski hükümlülere destek

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Solak, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları amacıyla hazırlayacakları projelere destek verileceğini söyledi.
Bu haber 2022-05-17 09:55:16 eklenmiş ve 940 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın’da kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere Bartın Çalışma ve İş Kurumu tarafından destek verilecek. Engelliler hazırladıkları projelerin kabul görmesi halinde kuruluş işlemleri desteği, işletme giderleri desteği ve demirbaş desteği olmak üzere toplamda 65 bin liraya kadar destekten yararlanabilecekler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ali Solak, “Engelli bireylerin hazırladığı ve kabul edilen projelerine verilecek destekler; kuruluş işlemleri desteği, işletme giderleri desteği ve demirbaş desteği şeklinde olmak üzere toplamda 65 bin liraya kadar olacaktır. Eski hükümlülerin hazırladığı ve kabul edilen projelerine verilecek destek ise vergiler dâhil en fazla brüt asgari ücretin 15 katına kadar olacaktır. Proje başvuruları, 10 Haziran 2022 tarihi saat 23:59'a kadar e-Devlet üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. Proje başvurularının kesinlikle hazırlandığı dönemde yayımlanan güncel proje başvuru rehberi doğrultusunda yapılması gerekmektedir” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın İŞKUR Ali Solak engellilere destek
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›