Definecilere suç üstü

Bir istihbaratı değerlendiren Bartın İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Amasra ilçemize bağlı Yukarısal Köyü sınırları içindeki ormanlık alanda define arayan 3 kişiyi, kazı esnasında kıskıvrak yakaladı.
Bu haber 2022-05-13 09:12:14 eklenmiş ve 1038 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Gün geçmiyor ki Bartın ve çevresinden bir define avcılığı hikayesi gelmesin. Kolay para peşinde koşan kişilerin başvurduğu yöntemlerden biri olan define avcılığı hikayelerinden biri daha Jandarma Karakolu’nda bitti. Edinilen bilgiye göre Bartın ili Amasra ilçesi Yukarısal Köyü’nde ormanlık arazi içerisinde define arama amaçlı kaçak kazı yapılacağı haberi alan Jandarma ekipleri, başarılı bir operasyon ile uyanık definecileri kıskıvrak yakaladı. Amasra Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde define kazısı yapıldığı belirlenen Amasra ilçesi Yukarısal Köyü ormanlık alanındaki konuma baskın yapan Jandarma ekipleri 66 yaşındaki H.Ö., 41 yaşındaki B.G. ve 42 yaşındaki Ö.A.’yı izinsiz kazı yaptıkları esnada suç üstü yakaladı.

 

 

Baskın sırasında kazıda kullanılan 1 adet Hyundai marka jenaratör, 1 adet matkap, 1 adet testere, 1 adet kürek, 3 adet murç, 2 adet balyoz, 1 adet kazma ele geçirilerek el konuldu.

Olay sırasında suçüstü yakalanan şüphelileri H.Ö., B.G. ve Ö.A. ise gözaltına alınarak Jandarma Karakolu’na götürüldü ve sorgulandı. Şahıslar hakkında adli tahkikata başlandığı bildirildi.

ETİKETLER : Bartın Amasra Bartın İl Jandarma Komutanlığı define avcılığı
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›