Üst geçit var kullanan yok!

Bartın İl Özel İdaresi önündeki Karaköy kavşağından Bartın Devlet Hastanesi kavşağına kadar olan çevre yolunun yeniden düzenlenmesi sonrasında yaya güvenliğini sağlamak adına yüz binlerce lira para harcanarak yapılan üst geçit, adeta yalnızları oynuyor. Güzergahtaki araç trafiği başta mesai saatleri öncesi ve sonrası olmak üzere hem yoğun hem de oldukça hızlı seyrediyor. Ancak yayalar asansör boşluğu olmasına rağmen asansörü yapılmayan, üst geçidi onlarca merdiveni tırmanarak kullanmaktansa canlarını tehlikeye atarak yoldan karşıya geçmeyi tercih ediyor.
Bu haber 2022-05-11 09:30:56 eklenmiş ve 388 kez görüntülenmiştir.

TOLGA AKINER 

Bölge yakınlarında bulunan okullarda eğitim gören çocuklar da, bölgede ikamet eden yetişkin vatandaşlar da öncesinde yapılması için talepte bulundukları üst geçidi kullanmıyor.

Kendince yolu kontrol ederek araçların geçmediği aralıklarda kimi zaman yürüyerek kimi zaman da koşturarak karşıdan karşıya geçen vatandaşlar şükür ki şimdiye kadar üzücü bir kaza ile karşılaşmadı ancak bu bundan sonra istenmeyen durumların yaşanmayacağı anlamına gelmiyor.

 

 

Burada görev, üst geçidin asansörünü işler hale getirerek vatandaşlara kolaylık sağlaması gereken belediyeye düşüyor gibi görünce de tek sorumluluk belediyede değil. Trafik ışığının, ya da polisinin olmadığı, yaya geçitlerinin bulunmadığı yollarda karşıdan karşıya geçmenin yasak olduğu bilinciyle vatandaşların da hem kendilerinin hem de başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaması gerekiyor.

Sözün özü çuvaldızı önce kendimize, sonra başkasına batırmalıyız!

ETİKETLER : Bartın üst geçit Özel İdare Kavşağı Bartın Belediyesi çevre yolu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›