Temmuz itibariyle hız limiti artıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollarda hız sınırında artışa gidileceğini açıkladı. Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir ve Ankara-Niğde otoyolunda üst sınırın saatte 140 km'ye çıkarılacağını belirten Bakan Soylu, değişikliğin 1 Temmuz itibarıyla geçerli olacağını söyledi.
Bu haber 2022-05-07 10:54:42 eklenmiş ve 1108 kez görüntülenmiştir.

 

Bir televizyon kanalında gündeme dair açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu, karayollarındaki hız limiti ile ilgili olarak özetli şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiğimizde ‘Devam edin’ dedi. İçişleri Bakanı'nın hız limitlerini yüzde 20 artırabilme imkânı var. Standardımız karayollarının standardıdır. 1 Temmuz itibari ile böyle bir çalışma yapıyoruz. Ulaştırma Bakanı ile de görüştük. Onlar da standartları ilgili yollarda karşılayabileceklerini söylediler. Hız limitlerini biraz daha artırıyoruz. 120 artı idari yaptırım sınırı var otoyol ve otobanlarda, 132 km şu anda. Bir Kuzey Marmara Otoyolu'nda çalışıyoruz, 1 Temmuz'a yetiştirme gayreti içinde olacağız. 120 km'yi 140'a, idari yaptırım da 154 km olacak. 154 km hız yapabilecekler. Ama bu 154 km hız yapsınlar demek değildir. Kuzey Marmara Otobanı, İstanbul-İzmir ve Ankara-Niğde otoyolu… Bunların standartları bunu kaldırabilecek seviyede. Diğerlerinde de 10 km'yi kullanıyoruz bunların da ayrıca kendilerine ait 10 km opsiyonları var. Şanlıurfa'dan Edirne'ye kadar otoyolda kullanma imkânına sahip olacak. Karayolları bazı yerlerde işaretleme yapacak.

Bölünmüş yollarda da ayrı bir şey getiriyoruz. Giresun'dan girdiniz, Ordu'ya çıktınız. Bütünleştirmeyi, sürücünün kafasını karıştırmayacak, şurada ne kadardı, tabelaya bakayım... Standardizasyonu da önümüzdeki günlerde sağlayacağız.”

 

ETİKETLER : Bartın İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu hız limitleri
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›