Kız öğrencilerin yemek isyanı ses getirdi!

Bartın’da 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle hizmete giren yaklaşık 2 bin 500 öğrenci kapasiteli Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yemeklerin kötülüğüne olan isyanlarını Cumhurbaşkanlığı İhbar Merkezi’ne (CİMER) taşıyınca işin şekli değişti. Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş’ın daha önce yerinde tespit yaptırıp şartnameye uygun üretim ve hizmet vermediği tespit ettirilen yurt, Ankara’dan gelen Kredi Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir tarafından da ziyaret edildi. Mutfak ve lokantayı denetleyen Özdemir, yetkililerden bilgi alıp yurtta kalan öğrencilerle birlikte iftar yapıp sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.
Bu haber 2022-04-21 09:38:33 eklenmiş ve 1077 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Edinilen bilgiye göre; Bartın’ın en büyük kapasiteli ikinci yurdu olan Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu’ndaki yemeklerin kötülüğüne ilişkin şikayetlerin artması üzerine yurdun bağlı olduğu Gençlik ve Spor İl Müdürü Akkaş, yerinde tespit yaptırmış, arasında ürünlerin olması gerekenden daha düşük gramajda olduğunun da bulunduğu sözleşme hükümlerine aykırı hareket eden yüklenici yemek firması ile ilgili tutanak tutturmuştu.

 

 

Sıkıntılar, öğrencilerin bizzat CİMER’e yaptıkları şikayetler ile de güncelliğini korurken, KYK Genel Müdür Yardımcısı Özdemir, Salı günü ilimize gelerek öncelikli olarak Hacı İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu. Yurdun mutfak ve lokanta kısmını denetleyip yetkililerden bilgiler alan Özdemir, orucunu da yurtta kalan öğrencilerle açıp onlarla sohbet etti, şikâyet ve taleplerini ilk ağızdan dinleme fırsatı buldu. Özdemir’e İl Müdürü Akkaş’ın yanı sıra Bartın Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Orhan Uzun da eşlik etti.

 

 

Özdemir’in sahur için seçtiği mekan ise Mehmet Rıfat Efendi Erkek Öğrenci Yurdu oldu. Öğrencilerle sahur yapan Özdemir ve Akkaş, burada da öğrencilerle sohbet etmeyi ihmal etmedi.

 

 

 

 

ETİKETLER : Bartın Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Ali Özdmir Halil Akkaş Halil İbrahim Paşa Kız Öğrenci Yurdu CİMER yemek şikayeti
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›