TARSİM 2022 uygulamaları toplantısı yapıldı

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarım Sigortaları (TARSİM) Sakarya Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından “TARSİM’in 2022 Yılı Uygulamaları” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-03-31 09:36:29 eklenmiş ve 1382 kez görüntülenmiştir.

 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya, ilimizde faaliyet gösteren çiftçi örgütü yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sigorta acenteleri, eksperler ve bazı çiftçiler katıldı.

 

 

Toplantının açılış konuşmasını ise İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder yaptı. Önder, devlet destekli tarım sigortalarının önemine değinerek Tarım Sigortalarının teminat kapsamının sürekli arttığını, her yıl yeni teminatların devreye sokularak çiftçilerden gelen taleplerin büyük oranda karşılandığını, 2022 yılında uygulanacak yeniliklerden çiftçilerimizin mutlaka faydalanması gerektiğini ifade etti.

 

 

Daha sonra TARSİM Sakarya Bölge Müdürü Erhan Karakuş tarafından gerçekleştirilen sunumda; devlet destekli tarım sigortalarının üretimde devamlılığı sağlamak için doğal afetlerin tarım arazileri ve hayvancılıkta sebep olduğu zararların belli bir kısmını karşılandığı anlatıldı. Karakuş, meyvecilik, seracılık, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ile kanatlı yetiştiriciliği konularındaki TARSİM Sigortası uygulamaları hakkında da ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Toplantı, çiftçilerden gelen soruların cevaplanmasıyla sona erdi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü TARSİM Sakarya Yasin Önder Erhan Karakuş
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›