Dış hat sefer sayısı yüzde 120 arttı

Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini Türk Hava Yolları (THY) aracılığı ile Türkiye’nin dört bir yanına, özel şirketler aracılığıyla da Almanya’ya bağlayan Zonguldak Havaalanı’nın, bu yılki dış hat uçuş planlaması tamamladı. Dış hat seferlerinin sayısı bu yıl 2021 yılına kıyasla yüzde 120 oranında artarak 300’ün üzerine çıkacak. Zonguldak Havaalanı’ndan Almanya’nın Düsseldorf, Köln ve Müsnster kentlerine karşılıklı olarak CORENDON ve SUNEXPRESS Havayolları aracılığıyla 300’den fazla direkt uçuş yapılacak.
Bu haber 2022-01-15 11:47:14 eklenmiş ve 1113 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Pistinin daha büyük uçakların güvenli bir şekilde iniş kalkış yapmasına imkan tanımak için gerçekleştirilen uzatma ve genişletme çalışmalarının ardından hem iç hatlarda hem de dış hatlarda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Zonguldak Havaalanı, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. İlimiz Bartın başta olmak üzere Zonguldak ve Karabük ile ilçelerinden çok sayıda gurbetçiye memleketleri ile hızlı ve kolay ulaşım imkanı sağlayan Zonguldak Havaalanı, geçmiş dönemlere kıyasla hem sefer sayısı, hem de yolcu sayısı artışıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

2022 yılı içinde Zonguldak ile Almanya arasında gerçekleştirilecek uçuşların Kış planlaması geçtiğimiz günlerde yapıldı. Konu ile ilgili olarak ZONHAV A.Ş. Yönetim Kurulu adına değerlendirmelerde bulunan Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Düsseldorf ile Zonguldak arasındaki karşılıklı direkt uçuşların kış aylarında da devam edeceğini bildirdi. Kahya’nın verdiği bilgiye göre Ocak ayından başlayıp Ekim ayı sonuna kadar sürecek olan karşılıklı direkt uçuşların günleri şöyle:

 

Düsseldorf-Zonguldak-Düsseldorf seferleri

 

* Ocak-Şubat 2022: Perşembe ve Cumartesi günleri,

* Mart 2022: Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri,

* Nisan-Mayıs 2022: Pazartesi, Cuma ve Pazar güleri,

* Haziran 2022: Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri,

* Temmuz-Ağustos-Eylül 2022: Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri,

* Ekim 2022: Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri.

 

Köln-Zonguldak-Köln seferleri

 

* 25 Haziran – 31 Ekim 2022: Cumartesi, Pazar ve Perşembe günleri.

 

Münster-Zonguldak-Münster seferleri

 

* 1 Haziran – 31 Ekim 2022: Her Çarşamba.

 

Dortmund-Zonguldak-Dortmund seferleri

 

* 30 Haziran-28 Ekim 2022: Her Perşembe.

 

 

Sefer sayısı yüzde 120 arttı

 

ZONHAV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde bulunan ve Zonguldak’ın yanı sıra Bartın ve Karabük illerindeki gurbetçi vatandaşlarımızın memleketlerine daha hızlı ve kolay bir şekilde gidip gelebilmelerine imkan tanıyan Zonguldak Havaalanı’ndan yapılan dış hat sefer sayısının 2021 yılına kıyasla bu yıl yüzde 120 oranında artırılarak 300’ün üzerinde sefere çıkarıldığını bildirdi. Kasım ve Aralık 2022’deki uçuş programının ise daha sonra yayınlanacağını belirten Kahya, havayolu şirketlerinin uçuş gün ve saatlerinde önceden haber vermek şartıyla değişiklik yapma hakkına sahip olduklarını kaydetti.

 

Emeği geçenlere teşekkürler

 

Kahya, açıklamasında seferleri ile bölge halkına hizmet sunan CORENDON ve SUNEXPRESS Havayolları yönetimlerine, uçuş planlama müdürleri ve ekiplerine, Almanya’da sahada mücadele eden SUNEXPRESS Bölge Müdürümüz Recep Akın’a ve CORENDON Bölge Müdürü Ahmet Cemal Ziguslu’ya Zonguldak, Bartın ve Karabüklü hemşehrileri adına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Zonguldak Havaalanı’ndaki dış hat seferlerinin saatleri ve fiyatlarıyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın acenteler ile irtibata geçmeleri gerekiyor.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Zonguldak Havaalanı Recep Kahya Almanya Corendon Sunexspress ZONHAV
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›