“Engellilerimizi toplumla bütünleştirmeliyiz”

Bartın Valisi Sinan Güner, engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamdaki sorunlarının aslında toplumun tamamının sorunu olduğuna dikkat çekerken, “Bizler, onların her alanda sahip oldukları potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onları toplumla bütünleştirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz” dedi.
Bu haber 2021-12-03 10:09:16 eklenmiş ve 524 kez görüntülenmiştir.

 

Birleşmiş Milletler’in 3 Aralık tarihini engelli vatandaşları topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edildiğini anımsatan Vali Güner, konuya ilişkin olarak yayımladığı mesajda şunları dile getirdi:

“Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Engelli olmak bir noksanlık değildir ve toplumdaki her birey hayat süreci içerisinde engelli olabilir. Önemli olan engelli vatandaşlarımızla ilgili önce zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırmak ve onların günlük yaşantılarında hayatlarını kolaylaştıracak tedbirleri almaktır.

Engelli vatandaşlarımıza fırsat verilmesi halinde ekonomik, sosyal, kültürel, spor ve benzeri her alanda üstün başarılara imza attıklarını görebiliriz. Bu açıdan bizler, onların her alanda sahip oldukları potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onları toplumla bütünleştirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Bu anlamda devletimiz, son yıllarda engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda birçok düzenlemeyi hayata geçirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyor, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Dünya Engelliler Günü Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›