85 milyonluk bütçe tüm kesimleri kucaklayacak

Bartın İl Genel Meclisi, bütçe görüşmeleri nedeniyle 20 gün süren Kasım ayının zorlu toplantı maratonunu tamamladı. Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2022 mali yılı gelir ve gider bütçesinin 85 milyon TL olarak oy çokluğuyla kabul edildiğini açıkladı
Bu haber 2021-11-29 09:22:12 eklenmiş ve 628 kez görüntülenmiştir.

 

2022 Mali Yılı Bütçesi’nin de bundan önceki bütçeler gibi toplumun tüm  kesimlerini kucaklayacak  bir bütçe olmasına büyük özen gösterdiklerini vurgulayan Dursun, gerçekçi bir bütçeyi yapmanın önemine dikkat çekti. Dursun, “Yaptığımız programlar, hizmet bekleyen çalışmalara yönelik. Bu sebeple 7. Dönem Meclisimiz halkımızı umutsuzluğa düşürmeden ve Meclise olan güveni boşa çıkarmamanın gayreti içerisinde” dedi.

2014 yılından bu yana bütçe gerçekleşmeleri hakkında bilgiler paylaşan Dursun, 2021 bütçesinin de gelirlere bakıldığında yüzde 100’lük gerçekleşmeye sahip olacağını söyledi. Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Dursun, 2022 bütçesinde de aynı başarıyı yakalayacaklarından şüphe duymadıklarını bütçelerin öngörü çerçevesinde tahmini  gelirlerin hesaplanmasıyla oluşturulduğunu ifade etti.

85 milyon TL olarak belirlenen 2022 Mali Yılı Bütçesi’nin dağılımı hakkında da bilgiler veren Dursun; en yüksek payın yüzde 39 ile personel giderlerine ayrıldığını, yatırım giderlerinin yüzde 38, mal ve hizmet alımı giderlerinin ise yüzde 23 olarak belirlendiğini açıklarken, 2022 yılı bütçesinin de hizmet bekleyen tüm kesimleri kucaklayacağının altını çizdi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdaresi Kenan Dursun 2022 bütçesi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›