Sıkı tutunun! Altın ve dolar rekora doymuyor

Türk Lirası'ndaki değer kaybının önüne bir türlü geçilemiyor. Dolar/TL dünkü yükselişini bugün de sürdürüyor. Saat 10.00 itibariyle Dolar, 10.42 TL'den alıcı buluyor. Altın fiyatları da tırmanışta. Gram altın 620 TL'nin üzerine çıkarken Çeyrek Altın da 1015 TL'yi geçti.
Bu haber 2021-11-17 09:54:38 eklenmiş ve 800 kez görüntülenmiştir.

 

Yeni haftaya ons fiyatı 1.857 dolar civarında başlayan altın, hafif bir yükselişle dün 1.873 doların üzerine çıktı. Dolar/TL’de ise geçen hafta Cuma günü psikolojik sınır olarak kabul edilen 10 TL seviyesinin aşılmasının ardından yaşanan yükseliş bu hafta da sürüyor. Dün çoğu gelişen ülke para birimi dolara karşı değer kazanırken TL sabah saatlerinden itibaren negatif yönde ayrıştı ve yüzde 2’yi bulan değer kaybı yaşadı.

Altın fiyatlarının küresel çapta yükselişini sürdürmesi ve TL’nin dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırması neticesinde çeyrek altının fiyatı dün Bartın’da 1000 TL’nin üzerine çıktı. Gram altın ise 620 TL’yi geçti.

TL’nin değer kaybına bağlı olarak ABD dolarındaki önlenemez artış dün öğleden sonra dolar/TL’de yeni bir rekor seviyeyi beraberinde getirdi. ABD doları dün gün içinde en yüksek 10.25 TL'den alıcı bulurken, sabah saatlerinde 10.50 TL'yi de gördü. Haberimiz servise hazırlanırken ise 10.42 TL civarında işlem görüyordu. Aynı saatlerde Euro/dolar paritesi de 11.78 TL'den alıcı buluyordu. 

Her gün zam furyasına maruz kalan vatandaşlar, dün sabah itibariyle şeker fiyatlarına gelen yüzde 25’lik zammın şokunu atlatamazken rekora doymayan altın ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle önümüzdeki günlerde gelmesi muhtemel yeni zam dalgalarını kara kara beklemeye başladı.

ETİKETLER : Bartın altın Dolar Euro
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›