Asfalt çalışmaları 2.5 milyona mal oldu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, son 20 günde kent merkezinde 26.3 km yolun asfaltlandığını, bunun maliyetinin işçilik hariç 2.5 milyon TL olduğunu açıkladı.
Bu haber 2021-11-08 09:08:30 eklenmiş ve 921 kez görüntülenmiştir.

 

Başkan Akın, Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kent merkezinde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Özellikle son 20 gün içerisinde asfalt çalışmalarına hız verdiklerini anımsatan Akın, konuya ilişkin açıklamasında şu bilgileri paylaştı:

 

 

“Ekiplerimizin gerçekten büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Çalışmalarımızın hızlanmasında en önemli etken ihaleyle asfalt satın almamız oldu. Daha öncede ihale gerçekleştirilmesine rağmen ihalelerin iptal olması sonucu çalışmaları hızlandıramamıştık. Ancak yeni ihalenin ardından çalasımlar tam gaz devam ediyor. Tabi özel bir firmadan asfalt satın aldığımız gibi kendimizde asfalt yapıyoruz.  Kendi asfalt plentimiz saat 40 ton asfalt üretiyor. 8 saat çalışılsa ortalama günde 300 ton yapabiliyor. Ancak biz günde özel bir firmadan satın aldığımız asfaltla birlikte 800 ile bin ton arasında asfalt çalışması yapıyoruz. Son 20 günde 26 bin 300 metrekare asfalt yaptık. 10 bin 300 ton asfalt kullanılmış oldu. Asfaltın 5 bin 300 tonunu firmadan, 5.000 tonunu da kendimiz karşıladık. Hızlı bir şekilde deforme olan yollarımızı sorunsuz hale getirebilmek için bu çalışmalarımız büyük önem taşıyor. İşçilik hariç 2.5 milyon TL’ye mal oldu. Yaptığımız çalışmaların şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın asfalt çalışması
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›