Doğa Bilim Merkezi tamamlanmak üzere

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfü Okçu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sinop 10. Bölge Müdürlüğü tarafından projesi onaylanan, Küre Dağları Milli Parkı Bartın İl Müdürlüğü tarafından da projelendirilerek Mayıs 2021’de inşasına başlanan Ağa Köyü Ziyaretçi Merkezi ve Yaban Hayatı Doğa Bilim Merkezi’nin yapımının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.
Bu haber 2021-10-27 09:27:43 eklenmiş ve 433 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Merkezin 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulduğunu belirten Dernek Başkanı Okçu, şunları söyledi:

“Kompleksin içinde; 300 metrekarelik kapalı alan, 3 büyük 2 de küçük salon, Panoramik Tahnit Merkezi (Milli Park’ın içinde yaşayan vahşi hayvanların sunumu), Endemik Bitkiler Odası, İdare Odası, Kafe ve mutfak, Sergi Alanı, Sunum Odası (Tur Ekiplerine Küre Dağları içindeki Turizm Alanlarımızın Sunumu Gerçekleştirilecektir), Mescit, Köy Ürünleri Satış Merkezi, lavabolar, bin metrekarelik araç parkı ve çocuk parkı bulunuyor.

 

 

1 aya kadar hizmete girecek

 

Bartın ili, Ulus İlçesi, Ağa Köyü 127 ada 11 parsel ve 3 bin 223 metrekare arazi üzerine yapılacak olan ‘Yaban hayatı Doğa Bilim Merkezi’ Küre Dağları Milli Parkımızın ‘Tampon Bölgesinde’ olup; Tur ekiplerinin turizm alanları yol güzergâhı üzerinde bulunan Pınarbaşı, Ulukaya Şelalesi ve Kanyonu, Uluyayla Turizm Sahası ile Drahna Vadisi geçiş güzergâhının yolu üzerinde bulunmakta olup bir aya kadar bitirilerek halkımızın hizmetine açılması planlanmaktadır.

 

 

Dernek Başkanı teşekkür etti

 

Desteklerinden dolayı; Bartın Milletvekilimiz Adalet Komisyonu Başkanımız Sayın Yılmaz Tunç, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sinop 10. Bölge Müdürümüz Sayın Orhan Çatalçam ve Küre Dağları Milli Parkı Bartın İl Müdürümüz Sayın Ali Bozkurt’a teşekkür ederiz.”

ETİKETLER : Bartın Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Satı Lütfü Okçu Doğa Koruma ve Milli Parklar Sinop 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı Ağa Köyü Ziyaretçi Merkezi ve Yaban Hayatı Doğa Bilim Merkezi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›