Kalaycı: “AK Parti milletinin hizmetindedir”

Partisinin Ordu’da organize ettiği “Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı”na katılan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Partili belediye başkanlarının görev aldıkları yerlere adeta çağ atlattığını savunurken, “‘Vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet ederiz’ gayesinde olan bir anlayışın yolunda gidiyoruz. AK Parti milletinin hizmetindedir. Emin adımlarla 2023 seçimlerine hazırlanıyoruz. Ülkemizi hedeflerine ulaştırmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 2021-10-19 16:38:08 eklenmiş ve 1010 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kalaycı, Yerel Yönetimler Başkanı Dinçer Çavuşoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, ilçe ve belde belediye başkanları ile birlikte AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ordu’da düzenlenen ‘Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’na katıldı.

 

Özhaseki: “Belediyecilik gönül işi”

 

Geçmiş dönemlerde görev alan belediye başkanlarının bilgi, deneyim ve tecrübelerini aktardıkları toplantıda ayrıca hem eğitim hem de bilgi paylaşımları yapıldı. Toplantının amacına değinen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti kadrolarının Türkiye'de her alanda başarılı olduğuna dikkati çekti. Kendisi de milletvekilliği öncesinde uzun yıllar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Özhaseki, AK Parti’nin başarısının sırrının, iyi niyetli ve tevazu sahibi olmanın yanı sıra çok çalışmakta gizli olduğunu söyledi. Belediyeciliğin gönül işi olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Bazıları algı peşinde koşup sosyal medya belediyeciliği ile uğraşa dursun…” sözleriyle CHP’li belediyelere gönderme yaptı.

 

 

Kurtulmuş: “Yolumuza emin adımlarla deva ediyoruz”

 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da, “Gönüllere girerek birinci parti olduğumuz yerel yönetimlerde bundan sonra en önemli sınavımız gönüllerden düşmemektir. Bu kararlılıkla 2023 seçimlerini alacak 2024 yılında da aldığımız oyun daha fazlasını alarak yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Yardımcıları da katıldı

 

‘Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı’nın son günü, istişare ve müzakereler oturumuyla başladı. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığında, basına kapalı gerçekleştirilen oturumda, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı yer aldı.

 

 

20 ilin yöneticileri katıldı

 

İlimiz Bartın’ın yanı sıra Ordu, Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Çorum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak'tan gelen belediye başkanlarının katıldığı toplantı, değerlendirme ve kapanış oturumuyla sona erdi.

Toplantının ardından katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla turistik mekânları gezdi.

 

 

“Emin adımlarla 2023 seçimlerine hazırlanıyoruz”

 

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, “AK Parti ülke yönetiminin yanında yerel yönetimlerde de ülkemize büyük eserler kazandırmıştır. Ülkemizin her yanında görev alan belediye başkanlarımız görev aldıkları illere, ilçelere ve beldelere adete çağ atlatmıştır. ‘AK Belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet ederiz’ gayesinde olan bir anlayışın yolunda gidiyoruz. AK Parti milletinin hizmetindedir. Ordu’da yapılan toplantımızda da bunları yeniden görme şansı bulduk. Emin adımlarla 2023 seçimlerine hazırlanıyoruz. Ülkemizi hedeflerine ulaştırmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER : Bartın Ordu AK Parti Turhan Kalaycı Bölge toplantısı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›