Özdemir: “Eğitimin sürdürülebilirliği aşıya bağlı”

Bartın Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Asım Özdemir, Covid-19 pandemisi ile mücadele çerçevesinde alınan tedbir harfiyen uygulayarak yeniden yüz yüze eğitime geçilen merkezdeki eğitimleri kesintisiz olarak sürdürmekte kararlı olduklarını söyledi. Eğitim kadrosunun tamamına yakının aşılarını yaptırdığına dikkat çeken Özdemir, kursiyerlerin de aşılarını tamamlamasının eğitim-öğretimin sürdürülebilirliği açısından önemli olduğu vurguladı.
Bu haber 2021-10-15 09:55:29 eklenmiş ve 1149 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Yurt genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kademeler ve üniversitelerde olduğu gibi Halk Eğitim Merkezleri’nde de bir süredir yüz yüze eğitime devam ediliyor. Ancak bunun sürdürülebilir olması ancak pandeminin yayılım hızının önüne geçilmesi ile mümkün. Bunun için de alınan tedbirlere uymak büyük önem taşıyor. Bu kapsamda Bartın halk Eğitim Merkezi ana binada devam eden kursları ziyaret eden Merkez Müdürü Özdemir, salgınla mücadele için alınan tedbirlere dikkat çekerken aşı konusunda da uyarılarda bulundu.

“Bilgisayar İşletmenliği”, “Bilgisayarlı Muhasebe”, “Aşçı Çırağı” ve mezun öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarında yapılan faaliyetleri yerinde denetleyen Özdemir, kursiyerlere Covid19 pandemisi tedbirlerine uyum konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Özdemir, ziyaretine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“Kursiyerleri aşı için teşvik ediyoruz”

 

“Kursiyerlerimiz genel salgın tedbirlerine uyuyorlar. Devam eden kursiyerlerimizde aşılanma oranları çok yüksek. Olmayan kursiyerlerimizi de Kurum olarak aşı olmaları için teşvik etmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz dönem eğitim öğretim faaliyetlerimiz yaygın eğitim açısından neredeyse hiç durmadı. Ancak yine de salgın her sektörde etkili olduğu gibi eğitim öğretim sektörün de bundan nasibini aldı. Devletimizin büyük fedakârlığı ile aşılanma ücretsiz olarak tüm vatandaşlarımıza uygulanıyor. Aşılanma ile inşallah eğitim öğretim faaliyetlerimiz de bundan sonra durmayacak. Öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimiz arasında aşılanma oranımız neredeyse tamamına yakın. Kursiyerlerimiz de aşılarını tamamlamaları halinde, maske mesafe ve hijyen önlemlerimizle birlikte inşallah sürdürülebilir bir eğitim öğretim yılına kavuşacağız.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Halk Eğitim Merkezi Mehmet Asım Özdemir
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›