Kömeç’in yerine atama yapılmayacak

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 3 Ekim'deki trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç'in yerine atama yapılmayacağını söyledi.
Bu haber 2021-10-11 16:28:04 eklenmiş ve 1348 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, herkesin merak ettiği konuya açıklık getirdi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında, Ankara'da gerçekleştirilecek olan 11 il yöneticilerinin katılacağı bölge toplantısına giderken Esenyurt mevkiinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkanı Ahmet Kömeç’in yerine atama yapmayacak. Kazada hayatını kaybeden Kömeç ve Murat Sevilmiş’i alsa unutmayacaklarını belirten Başkan Akın, “Hayatını kaybeden Ahmet Kömeç başkanımızın yerine 2. Başkan ataması yapmayacağım. Onun odasını doldurmayacağım” dedi.

 

 

2 kişi ölmüş, 17 kişi de yaralanmıştı

 

Hatırlanacağı üzere 3 Ekim Pazar günü sabah erken saatlerde Esenyurt yakınlarında meydana gelen trafik kazasında içinde Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Yardımcısı Ahmet Kömeç, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ve Merkez İlçe Başkanı Murat Demir’in de arasında bulunduğu 19 MHP’liyi taşıyan Somaklı Tur’a ait midibüs devrilmiş, kazada Başkan Yardımcısı Kömeç’in yanı sıra MHP Bartın İl Yönetim Kurulu üyelerinden Murat Sevilmiş hayatını kaybederken, Başkan Akın’ın da arasında bulunduğu 17 kişi de yaralanmıştı.

Ebediyete intikal edenler gözyaşları ile son yolculuklarına uğurlanırken, yaralıların bir kaçı dışında diğerleri de kısa taburcu edilmişlerdi. Kalçasındaki kırık nedeniyle tedavisine evinde devam edilenlerden biri de Başkan Akın olmuştu.

 

 

Hasta yatağında açıklama yaptı

 

Başkan Akın, geçtiğimiz gün, hasta yatağında çekilen bir videoyu sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaştı. Başta MHP ve Bartın belediyesi camiası olmak üzere tüm Bartın’ı üzen kaza ile ilgili bilgiler veren Akın, sağlık durumu hakkında da açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Akın, söz konusu videoda şunları söyledi:
“3 Ekim Pazar günü Ankara’da yapılacak olan bölge toplantısına katılmak üzere Bartın’dan hareket ettik. 3 minibüs ve onlarca taksilerle yola çıkıldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu tür toplantılarına giderken ben makam arabasını kullanmam. Arkadaşlarımızla seyahat ederim. Maalesef ben de dahil 20 kişinin içinde bulunduğu minibüs kaza yaptı. Bütün arkadaşlarımız maalesef yaralandı. Çok sevdiğim iki kardeşim Ahmet Kömeç ve Murat Sevilmiş maalesef hayatını kaybetti. Allah onlara rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

 

“Kaza sonrasını hatırlamıyorum”

 

Düğüne gitmiyorduk, bayrama gitmiyorduk. Teşkilatla ilgili, Türkiye meseleleriyle ilgili toplantıya katılmak üzereyken maalesef orada bir kaza yaptık. 7 civarında Bartın’dan hareket ettik. 07: 30 civarında o bölgedeydik. Sonra bizi Bartın’a hastaneye getirmişler. O anki durumu ben bilmiyorum. Kaza yaptıktan hastaneye gelinceye kadarki durumu ben bilmiyorum. Tomografi MR'a girmişiz onu da bilmiyorum. Ondan sonra tedaviye başlandı. Yine Turgut Makaracı isimli arkadaşımızın, daha evvel İl Sağlık Müdürlüğü Yardımcılığı yapan kardeşimiz o da maalesef o aracın içindeydi. Bir kolu ve kulağı maalesef koptu. Birçok arkadaşımız darp aldı. Evlerde yatanlar var. İl Başkanımızın omuriliğinin etrafında sıkıntı var şu anda hiç kalkmamak üzere sırt üstü yatıyor. Ben de o günden bu yana hiç kalkmadım yataktan. Bu 15 günle 45 gün arasında sürecek bir süreç olabileceğini ifade ediyorlar. Allah kimseye dert bela vermesin. Allah hepimize sağlık sıhhatler versin.

 

“Allah bir daha böyle sıkıntı vermesin”

 

O yolda maalesef bizden sonra bir kaza daha oldu. İnşallah bundan sonra öyle bir şey olmaz diye düşünüyorum. Allah her şeyin hayrını versin. Rahmete kavuşan kardeşlerimizi Allah'ım cenneti ile müjdelesin inşallah. Çünkü onlar hep hizmet yolunda hareket ettiler. Allah bir daha hiçbir kimseye, hiçbir aileye, hiçbir dostumuza böyle bir sıkıntı vermesin. Bartın'daki tüm dostlarımıza, kardeşlerimize, il dışındaki ve yurt dışındaki arkadaşlarımıza saygılarımı hürmetlerimi sunuyorum. Allah bizlere sağlıklar sıhhatler versin. İnşallah geri döndüğümüzde hizmetimize devam ederiz.

 

 

“Onun odasını doldurmayacağım”

 

Tabi bu kardeşlerimizi hiç unutmayacağız. Bir Başkan Yardımcısı arkadaşımız vardı Ahmet Bey... Şu anda Necmi Bey devam ediyor ama 2’nci Başkan Yardımcısı atamayacağım. Onun odasını doldurmayacağım.

 

Ziyaret ve desteklere teşekkür

 

Yine o gün başta Vali Bey olmak üzere Vali Yardımcılarımız, Garnizon Komutanımız, Alay Komutanımız, yine komutanlarımız, Emniyet Müdürümüz isimlerini sayamadığımız dostlarımız geldiler. Allah razı olsun seferber oldular. Bartın’da İl Sağlık Müdürümüz, Başhekimimiz, Başhekim Yardımcılarımız, Hastane Müdürümüz, orada bulunan tüm personeller, doktor, hemşire ve tekniker arkadaşlarımız hepsi seferber oldular. Orada çok hızlı bir şekilde bize müdahale ettiler. Ben onlara saygılarımı sunuyorum. Gerçekten sağlık çok önemli... Bürokrasi çok önemli ve onu da görüyorum burada. O olayı da burada yaşamış olduk. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kendilerinden.

 

“Telefonların hala susmuyor”

 

O gün tedavi süreci başladıktan sonra Sayın Binali Yıldırım, Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, en başta Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, siyasi partilerimizin genel başkanları, Bartın Milletvekillerimiz bizzat o süreçte beni aradılar. Sıkıntımız olup olmadığını ifade ettiler. Yine Ankara’dan Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız Yaşar Yıldırım, Sadi Durmaz, Milletvekili dostlarımız da Bartın’a geldiler incelemelerde bulundular. Tüm arkadaşlarımızı da ziyaret ettiler. Binlerce dostumuz oradaydı. Ben bir kısmını görebildim. Sonradan aldığım haberleri söylüyorum. Hala telefonlarımız susmuyor.

 

“Aldığımız dualar hürmetine…”

 

Çok dua aldığımızı hissediyorum bu arada. Biz bu işi yaparken Allah rızası olarak yapıyoruz bu işimizi. Hizmet aşkı ile yapıyoruz. Hizmet aşkı ile yaparken de dualar alıyoruz demek ki. O duaların, yaptığımız yardımların ve Bartın’da yaptığımız hizmetlerin yüzü suyu hürmetine İnşallah o iki arkadaşımızın dışında başka arkadaşımız rahmetli olmadı. Yine iki arkadaşımıza Allah rahmet eylesin, mekanlarını cennet eylesin. Allah bir daha böyle acı göstermesin inşallah.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Ahmet Kömeç trafik kazası
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›