“Küresel fiyat artışlarına karşı vatandaşımızı koruyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3'te 1'i, 5'te 1'i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz” dedi. Yabancı yatırımcılara Türkiye'ye yönelik yatırım çağrısını da yineleyen Cumhurbaşkanı, “Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar” diye konuştu.
Bu haber 2021-10-11 10:53:21 eklenmiş ve 1294 kez görüntülenmiştir.

 

“Türkiye’yi geleceğin üretim altyapılarına kavuşturmakta kararlıyız”

 

Adana’da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılışı ve Ceyhan Polipropilen üretim tesisinin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce Türkiye’nin 2053 vizyonunun ilk ve en iddialı hedefi olan “Yeşil Kalkınma Devrimi”ni ilan ettiklerini anımsattı ve “Artık ülkemizde yapılan her yatırımı, tıpkı bugün temelini attığımız tesis gibi, bu anlayışla planlayacak ve hayata geçireceğiz. Dijitalleşme ve yapay zekâ gibi teknolojinin sağladığı yeni imkânları da en iyi şekilde kullanarak ülkemizi şimdiden geleceğin üretim altyapılarına kavuşturmakta kararlıyız. Millî Teknoloji Hamlemiz, bu vizyonumuzun ve irademizin en somut ifadesidir. İnsansız hava araçlarından yerli elektrikli otomobilimize kadar pek çok atılımı, bu vizyon sayesinde bugünkü seviyesine getirdik. İnşallah Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz” diye konuştu.

 

Küresel fiyat artışları

 

Son günlerde gündemde olan küresel fiyat artışlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3'te 1'i, 5'te 1'i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz” dedi.

 

“Türkiye’ye yatırım yapan pişman olmaz”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı yatırımcılara Türkiye'ye yönelik yatırım çağrısını da yineledi. Erdoğan, “Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar” dedi.

ETİKETLER : Bartın Adana Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan fiyat artışları Yeşil Kalkınma Devrimi
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›