Bahçeli, Grup konuşmasında başsağlığı diled

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında Pazar günü Esenyurt mevkiinde meydana gelen ve Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ile MHP Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sevilmiş’in vefatı ile sonuçlanan trafik kazasına değindi. Bahçeli, “Bartınlı kardeşlerimin ve camiamızın başı sağ olsun diyorum” dedi.
Bu haber 2021-10-07 09:59:57 eklenmiş ve 1138 kez görüntülenmiştir.

 

MHP Lideri Bahçeli, TBMM’nin 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın ilk grup toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Bahçeli, konuşmasında MHP’nin Ankara'daki bölge toplantısına giden minibüsün Bartın Yazıcılar mevkiinde devrilmesi sonucu yaşanan kazayı konu edindi. Yaşanan kazada yaralanan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı arayarak da geçmiş olsun dileklerini ileten Bahçeli, grup konuşmasında da hayatını kaybedenlere rahmet ve yaralılara da şifa diledi. Bahçeli, grup konuşmasında kazaya ilişkin olarak şunları söyledi:

 

“Hepimizi ziyadesiyle üzmüştür”

 

“Bölge istişare toplantılarımız yüksek bir başarı ve katılımla gerçekleşmiştir. Ancak geçtiğimiz Pazar günü, Ankara Bölge İstişare Toplantımızın öncesinde vuku bulan elim bir trafik kazası hepimizi ziyadesiyle üzmüştür. Söz konusu bu toplantımıza iştirak etmek maksadıyla Bartın’dan yola çıkan ve dava arkadaşlarımızı taşıyan bir minibüs teessürle ifade etmek isterim ki, kontrolden çıkarak kaza yapmıştır. Bu kazada Bartın Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Kömeç ile partimizin Bartın il yönetim kurulu üyesi Murat Sevilmiş kardeşlerimiz hayatlarını kaybetmiş, aralarında il, ilçe ve belediye başkanımızın da bulunduğu 14 dava arkadaşımız yaralanmıştır.

 

 

“Geride kalan yakınları emanetimiz olacaktır”

 

Bizleri hüzne boğan bu trafik kazasının hitamında, Bartın- Zonguldak karayolunda incelemelerde bulunmak ve acıları mahallinde paylaşmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımız ve Ankara Milletvekillerimiz Sayın Yaşar Yıldırım ile Sayın Sadir Durmaz başkanlığındaki bir heyeti hemen görevlendirdik. Elbette hüküm Allah’ındır, takdir Allah’ındır, elimizden gelen bir şey de yoktur. Acılarımızı paylaşarak mümkün olduğunca hafifletmekten başka seçeneğimiz de yoktur. Öncelikle hayata tutunamayıp ebediyete irtihal eden dava arkadaşlarıma Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyor, halen tedavi altında bulunan dava arkadaşlarıma acil şifalar temenni ediyorum. Yola çıktıktan kısa bir sonra hayata veda eden kardeşlerim bizim nezdimizde her zaman dua ve hürmetle anılacak, geride kalan yakınları emanetimiz olacaktır. Aramızdan ayrılan merhum kardeşlerimizin saygıdeğer aileleri başta olmak üzere, Bartınlı kardeşlerimin ve camiamızın başı sağ olsun diyorum. Rabbim gufranıyla ve merhametiyle muamele etsin inşallah.”

ETİKETLER : Bartın MHP Devlet Bahçeli Ahmet Kömeç Murat Sevilmiş trafik kazası
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›