Renkte işlem tamam sıra sıfır vakada!

Koronavirüs pandemisi ile mücadelenin en etkili ve tek mücadele yöntemi olan aşılanmada Bartın yüzde 75’lik 2. doz aşılanma oranı ile Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan haritada rengini mavi olarak değiştirdi değiştirmesine ancak ilimizdeki yeni Covid-19 vaka sayısı hala yükselişte.
Bu haber 2021-09-30 10:35:23 eklenmiş ve 1595 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, pandeminin sona ermesi ve eski normallerimize bir an önce dönebilmek için aşılanmanın önemine vurgu yaptı. Bartın’da 28 Eylül itibariyle 144 bin 278’i 1. doz, 128 bin 854’i de ikinci doz olmak üzere devam dozlarıyla birlikte toplanma 310 bin 348 doz Covid-19 aşısı yapıldığı bilgisini paylaşan Erol, şunları söyledi:

 

 

“Bartınlı vatandaşlarımız aşı olmak konusunda son derece bilinçli ve duyarlı. Sağlık çalışanlarımız da salgınla topyekün mücadelede. Şehrimizde aşılar tüm Devlet Hastanelerimizde ve Aile Sağlı Merkezlerimizde yapılmaktadır. Vatandaşların yoğun olarak bulunacağı yerlerde ve günlerde kurulan aşı stantlarının yanı sıra aşı olmak isteyip de sağlık kurumlarımıza gidemeyen vatandaşlarımızın aşıları da evlerine kadar gidilerek yapılmaktadır. Aşının en büyük gücümüz olduğunun farkında olarak hem kendimiz hem sevdiklerimiz için aşı olalım.”

Aşılamada başarı tek bayına bir şey ifade etmiyor. 1,5 yıldır bizleri esir alan bu illetin aşılı kişiler arasında da yayılarak insan ve toplum sağlığını tehdit ettiği gerçeği asla göz ardı edilmemeli. Çünkü ilimizdeki vaka sayısı Sağlık Bakanlığı’nın haftalık bazlı açıkladığı verilerden de anlaşılacağı üzere her gücün gün artıyor. Edinilen bilgiye göre son bir haftadır günlük 80 yeni vaka rakamının altına sadece 2 gün inebilen Bartın’da önceki gün 100’ün üzerinde pozitif vaka kayıtlara geçti. Bu da gevşettiğimiz tedbirleri bir kez daha gözden geçirmemiz, kalabalık ortamlara girerken gerekli önlemleri almamız ve her şeyden önemlisi aşılarımızı zamanında ve eksiksiz olarak yaptırmamızın önemini bir kez daha bizlere gösteriyor. Bunun için herkese büyük sorumluluk düşüyor. Sağlıklı, kısıtlama ya da yasak tehdidinin olmadığı günler için haydi Bartın hep birlikte vaka sayısı sıfırlayalım!

ETİKETLER : Bartın Covid-19 Sağlık bakanlığı Alpaslan Erol aşı
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›