“BARTIN'IMIZA DEĞER KATACAK BİR PROJE”

Bartın Millet Bahçesi yapım ihalesinin yapıldığını açıklayan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, projenin tamamlandığında Bartınlıların huzur içinde ailece vakit geçirebilecekleri bir yer olacağını ifade etti.
Bu haber 2021-09-25 15:46:28 eklenmiş ve 756 kez görüntülenmiştir.

 

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşa edilecek Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapım ihalesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca gerçekleştiğini açıkladı.

“13 ayda tamamlanacak”

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada, “Bartın Yeni Adalet Sarayı’nın önünde Bartın Irmağı yan kolu Kozcağız Çayının kenarında Tarım Müdürlüğü’ne komşu fidanlık olarak bilinen arsada Bartın şehir merkezinin tam ortasında hayata geçecek olan Millet Bahçesinde Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle Yapılacak Olan 2.558,74 m² İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar İnşaatları İle 90.225,86 m² Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanlarının yapılacağı projede Yürüyüş Yolu, Bisiklet Yolu, Çocuk oyun alanları, Peyzaj Donatı Elemanları, Koşu Yolu, Kuru Havuz, Piknik Alanları, Spor Sahaları, Millet Kıraathanesi, Kızılay binası, mescit ve büfeler inşa edilecek. 3230 Ağaç ve 10 bini aşkın küçük bitkinin yer alacağı Millet Bahçesi ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 13 ayda tamamlanacak” dedi.

“24 saat ışıl ışıl olacak”

Milletvekili Tunç, “projenin tamamlandığında Bartınlı hemşehrilerimizin huzur içinde ailece vakit geçirebilecekleri Gölbucağı Mahallesindeki millet bahçesi yemyeşil, 24 saat ışıl ışıl olacak. Bartın'ımıza değer katacak, güzelliğine güzellik katacak bu önemli proje için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut ve Valimiz Sinan Güner’e teşekkür ederim” dedi.

ETİKETLER : bartın
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›