Sağlık Müdürlüğü’nden 19 bin Bartınlı’ya aşı çağrısı!

Sağlık Bakanlığı’nın anlık olarak resmi internet sitesi aracılığıyla paylaştığı Covid-19 ayı durumuna ilişkin haritada Bartın nüfusunun yüzde 86’sının 1. doz aşısını yaptırdığı görülüyor. Bartın’ın nüfusu yaklaşık olarak 199 bin olduğu kabul edilirse bu durumda halen 19 bin Bartınlı hiç aşı yaptırmadı. Bunu dikkate alan Bartın Sağlık İl Müdürlüğü de herkesi aşılarını tamamlamaya davet etti.
Bu haber 2021-09-18 12:47:35 eklenmiş ve 808 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Şu an eldeki tek silah aşı

 

Ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da mutasyonlu Koronavirüs vakalarındaki artış, havaların soğuyacak olması ve bu nedenle de kapalı ortamlarda artık daha fazla vakit geçirilecek olmasından dolayı endişe yaratmayı sürdürüyor. Bu noktada en önemli silah olarak aşı gösterilirken, toplumun tamamının aşılanarak virüsün yaratabileceği tahribatın en aza indirgenmesi hedefleniyor.

 

Yüzde 86 iyi ama yetmez

 

İşte tam da bu noktada Bartın Sağlık İl Müdürlüğü, halen aşılarını yaptırmamış olan vatandaşları bir an evvel bir sağlık kuruluşuna giderek Covid-19 aşılarını olması noktasında uyarıyor. Bartın'ın 1.Doz aşılama oranlarında yüzde 86’ya ulaşarak salgınla mücadelede çok önemli bir yol kat ettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

 

 

Hedef yüzde 100 aşılanma

 

“Ancak daha sağlıklı bir gelecek ve salgının sonlanması için aşılarımızın devam dozlarında da aynı kararlılığı göstermemiz gerekmektedir. Aşılarımızın tamamlanması hayati önem taşımakta olup, Türkiye genelinde, hastanelerimizdeki aktif vakaların yüzde 90’a yakını aşı olmamış veya aşısı tamamlanmamış kişilerden oluşmaktadır. Hedefimiz yüzde 100 aşılanma oranıyla hastalığa geçit vermemektir. Tüm vatandaşlarımızı hem 1. doz aşılarını olmaya hem eksik aşı dozlarını tamamlamaya davet ediyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Kovid-19 aşı Bartın Sağlık İl Müdürlüğü
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›