Selzede tüketicinin elektrik faturaları ertelendi

Hükümet, 11 Ağustos’ta Bartın, Kastamonu ve Sinop’da meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Son olarak sel felaketinin yaşandığı illerdeki tüketicilerin elektrik faturalarının 3 ay süreyle ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararı sosyal medya aracılığıyla takipçileriyle paylaşan AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, “Konut, işyeri ve tarımsal üretim alanında elektrik abonesi olanlar ertelemeden yararlanmak için 15 Ekim’e kadar başvurmaları gerekiyor” dedi.
Bu haber 2021-09-18 12:28:52 eklenmiş ve 521 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

6 maddeden oluşan Cumhurbaşkanı kararına göre 11 Ağustos'ta Kastamonu, Sinop ve Bartın'da yaşanan sel felaketinin etkilerini azaltmak üzere elektrik tüketimlerine yönelik tahsilatların ertelenmesi kararlaştırıldı. Milletvekili Tunç’un verdiği bilgiye göre; Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen yerlerde, afet ilanı öncesinde elektrik tüketim aboneliği bulunan tüketicilerin Ağustos, Eylül ve Ekim tahakkuk dönemlerine ilişkin faturalarının tahsilatı 3 ay süreyle ertelendi.

 

 

Kamu kurum ve kuruluşları kapsam dışı

 

Kamu kurum ve kuruluşlara ait yerlerin tüketimleri bu kararın kapsamı dışında tutuldu. Ertelemeden kaynaklı finansman maliyeti, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak. Söz konusu karar, 1 Ağustos tarihi itibarıyla geçerli olacak.

 

 

15 Ekim’e kadar başvurulabilir

 

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç söz konusu kararla ilgili bir olarak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta selden zarar görenlerin Ağustos, Eylül, Ekim elektrik faturaları tahsilatı 3 ay ertelendi. Konut, işyeri ve tarımsal üretim alanında elektrik abonesi olanlar ertelemeden yararlanmak için 15 Ekim’e kadar başvurmaları gerekiyor” dedi.

ETİKETLER : Bartın sel elektrik faturası erteleme Resmi Gazete
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›