Bartın biberi yetiştiriciliği gelişiyor

AK Parti Bartın İl Gençlik kolları Başkanı Mücahit Demir, lezzeti ile dillere destan olan Bartın biberinin her geçen yıl daha fazla alanda yetiştirilmeye başlandığını ve bu sayede Bartınlı kadınların aile bütçelerine önemli katkı sağladığını söyledi.
Bu haber 2021-08-26 14:52:00 eklenmiş ve 860 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım ile İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Yıldırım, Bartın’ımızın meşhur biberini toplayan kadınları, hasat sırasında tarlalarda ziyaret etti. Kadın çiftçilerle sohbet eden Yıldırım ve Demir, talep ve önerilerini dinledikleri çiftçilere hasatta da yardımcı oldular.

 

 

Alın teriyle aile ekonomilerine katlı sağlayan Bartınlı kadın çiftçilerimiz, çalışmaktan memnun olduklarını ifade ettiler.

Mücahit Demir, devletin her şart altında vatandaşının, özellikle de üreten çiftçisinin yanında olduğunu belirtirken, devletin verdiği desteklere dikkat çekti. Kadın istihdamının artırılması için yapılanları da anımsatan Demir, bu sayede son yıllarda kadın istihdamında ciddi bir artış sağlandığını söyledi. Demir, Bartın’da son yıllarda popüler hale gelen biber yetiştiriciliğinin gün geçtikçe geliştiğini ve daha geniş alanlarda üretim yapılır hale geldiğini belirtirken, başta kadın çiftçilerimiz olmak üzere bu işle uğraşanların aile ekonomilerine önemli bir katkı sağladıklarının altını çizdi. 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Bartın Biberi Murat Yıldırım Mücahit Demir
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›