İnkumu plajında ATV'li denetim

Vatandaşların hafta sonlarını geçirmek için tercih ettiği mekanlarda aralıksız çalışmalarını sürdüren Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İnkumu plajında da ATV’li zabıta timiyle denetim gerçekleştirdi. Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Jandarma kolluk kuvvetlerinden oluşan 12’şer kişilik ekipler, İnkumu’nda 1’i zabıtaya ait 1’i de ATV olmak üzere 3 araç ile genel hoparlör sistemi üzerinden sürekli olarak vatandaşlara uyarılar yapıldı.
Bu haber 2021-07-27 09:47:05 eklenmiş ve 734 kez görüntülenmiştir.

 

Yeni alınan ATV ile hizmet veren Zabıta ekipleri plajda ve piknik alanlarında vatandaşları tedbir kurallarına uymaları ve çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda uyarırken, İnkumu’nda bulunan işletmeleri de denetledi.

 

 

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bayram tatili boyunca İnkumu’nda gerekli denetimlerimizi yaptık. Vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde tatillerini gerçekleştirebilmeleri adına üzerimize düşen çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Özellikle tedbir kurallarına uyulması anlamında gerekli uyarılarımızı sürekli yaptık. Amacımız turizm kenti olan Bartın’ı ziyaret eden vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmektir. Bu kapsamda da İnkumu plajında Zabıta ekiplerimizin kural ihlallerine daha hızlı müdahale edebilmesi, denetimlerin etkinliğinin artırılması amacıyla ATV aracı aldık. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmeti sunabilme adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu araçlarla bayram tatili boyunca ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştirdiler. Tedbir kurallarıyla ilgili denetimlerin yanı sıra işletmelerde fiyat, etiket ve hijyen denetimleri de yapıldı. Görev alan personelimize teşekkür ediyor, yeni alınan 2 aracın da tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

Üzücü olaylara karşı anonsla uyarı

 

İnkumu’na gelen tatilcilerin herhangi bir can kaybı ve üzücü olayla karşılaşmaması için Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra İnkumu Jandarma Karakolu’ndaki personeller aracılığıyla bayram tatili boyunca da titiz bir çalışma yürütüldü. 12’şer kişilik ekiplerle 1 zabıta aracı, 1 yönlendirme-anons aracı ve 1 ATV aracı ile genel hoparlör sistemi ile sürekli uyarılar yaparak vatandaşların tatillerinin sorunsuz geçmesini sağlamaya çalıştılar.

 

 

Çalışma ile ilgili bilgi veren Başkan Akın, “İnkumu Tatil Beldemizde herhangi bir can kaybı veya üzücü olayla karşılaşılmaması için gereken tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimiz titizlikle çalışma gerçekleştirdiler. Gerek denetim anlamında gerekse tedbir kurallarına uyulması hususunda uyarılar yaptılar. Aldığımız önlemler sayesinde bayram tatilinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağladık. Tabii bayram tatili sonrası da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Görev alan personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın İnkumu Kurban Bayramı ATV denetim
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›