15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

Bartın’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma programı düzenlendi.
Bu haber 2021-07-16 10:15:01 eklenmiş ve 340 kez görüntülenmiştir.

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN

 

TOLGA AKINER

Program kapsamında ilk olarak 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Yaman, Valilik tarafından okutulan Mevlid-i Şerifin ardından kabri başında anıldı. 15 Temmuz’un 251 şehidinden biri olan Mustafa Yaman, Bartın Valiliği tarafından okutulan Mevlid-i Şerifin ardından kabri başında anıldı.

Ulus ilçesi Kumluca Beldesi Çubuklu Köyü Camiinde okutulan mevlide Garnizon Komutan V. Dz. Alb. Erkan Şahin, Vali Yardımcısı Adem Topaca, Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, İl Müftüsü Abdülcelil Çakar, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ekrem Altunok ve ilçe halkı katıldı. Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından İlimiz protokolü tarafından, Şehit Mustafa Yaman’ın kabri ziyaret edilerek tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

 

Şadırvan Cami’nde Mevlid-i Şerif Okundu

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında İlimizde 15 Temmuz darbe girişiminin beşinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Şadırvan Cami’nde öğle namazı öncesinde şehitlerimizin anısına Mevlid-i Şerif okundu. Vali Sinan Güner başta olmak üzere il protokolünün de katıldığı programda 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi vatanı ve milletinin bekası uğruna şehadete eren şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

 

Protokol şehitlikte buluştu

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Vali Sinan Güner ve eşi Hanımefendi Uzm. Dr. Beyhan Güner ile İl protokol üyeleri Şehitliğimizi ziyaret etti. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftü Yardımcısı Hulusi Güner tarafından tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen dua edilerek, kabirlerine karanfil bırakıldı.

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›