Vatandaş, İzmir’e de sefer istiyor!

Bartın halkı, Zonguldak Havalimanı-İstanbul ve Almaya uçak seferlerinin yanı sıra İzmir için de sefer başlatılmasını istiyor.
Bu haber 2021-07-16 09:59:19 eklenmiş ve 373 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndaki pist uzatma ve genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından iki özel firma ile Almanya seferlerinin, Türk hava Yolları ile de İstanbul seferlerinin başlaması, başta Zonguldak ve Bartın olmak üzere bölge sakinlerini oldukça memnun etti. Yeni tip Koronavirüs pandemisindeki yayılım hızının yavaşlaması ve 1 Temmuz itibariyle geçilen normalleşme süreci ile birlikte turizm amaçlı hareketlilikle birlikte Çaycuma Havalimanı oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Ancak başta Bartınlılar olmak üzere Zonguldak ve Karabük de dahil olmak üzere bölge insanı THY’nin İzmir – Çaycuma arasında da sefer başlatmasını istiyor. Bu üç ildeki üniversitelerde ve çok sayıda İzmir ve yakın çevresinden öğrenci bulunduğuna, bunun yanı sıra İzmir ve yakın lokasyondaki üniversitelerde de çok sayıda Bartınlı, Karabüklü ve Zonguldaklı öğrencinin eğitim öğretime devam ettiğini anımsatan vatandaşlar, İzmir seferlerinin öğrencilerin memleketlerine ulaşım sorununu da ortadan kaldıracağını savunuyorlar. Bölgemiz ile Ege bölgesi arasında artan ticari hareketliliğin de konulması muhtemel İzmir seferlerinden faydalanacağını dile getiren vatandaşlar, THY yetkililerinden taleplerine olumlu yanıt bekliyorlar. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Karabük Çaycuma Çaycuma Havaalanı Türk Hava Yolları Almanya İzmir
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›