Kalaycı, her daim polisin yanında

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da pandemi sürecinde en fazla yorulan meslek grupları arasında polislerimizin ve jandarmalarımızın olduğuna dikkat çekerek, yıllardır büyük bir beklenti içinde oldukları 3600 ek gösterge ile ilgili kararın bu süreçte onlar için çok büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olacağını söyleyerek her daim polis ve askerimizin yanında olduğunu gösterdi.
Bu haber 2021-07-13 11:52:44 eklenmiş ve 450 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

AK Parti İl Başkanlığı’nın haftalık olarak düzenlediği çevrimiçi istişare toplantılarının bu haftaki konuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Bakan Soylu 2023, 2053 ve 2072 hedeflerine ülke olarak emin adımlarla ilerleyebilmek için teşkilat çalışmalarının önemine dikkat çekti. AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da pandemi sürecinde en fazla yorulan meslek grupları arasında polislerimizin ve jandarmalarımızın olduğuna dikkat çekerek, yıllardır büyük bir beklenti içinde oldukları 3600 ek gösterge ile ilgili kararın bu süreçte onlar için çok büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olacağını söyleyerek her daim polis ve askerimizin yanında olduğunu gösterdi. Kalaycı, emekli maaşlarında da en düşüğü asgari ücret düzeyinde olacak şekilde bir düzenleme yapılmasının çok faydalı olacağını söyledi. Bakan Soylu da hem 3600 ek gösterge hem de emekli maaşları ile ilgili beklenti ve önerileri Cumhurbaşkanlığı’na ileteceğine söz verdi. Soylu, Kalaycı’nın Bartın davetini de 4 ila 5 ay içinde gelebileceğini belirterek kabul etti.

 

Teşkilat tam kadro yer aldı

 

Bakan Soylu, Zoom üzerinden çevrimiçi olarak AK Parti Bartın İl Teşkilatı’nın istiyare toplantısına katıldı. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önceki il Başkanları Sinan Öztabak, Yakup Ulupınar, Yaşar Arslan, Hüseyin Manav, il, ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri tam kadro yer aldı.

 

 

Kalaycı: “Sizinle gurur duyuyoruz”

 

Toplantının açılışından konuşan İl Başkanı Turhan Kalaycı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başarılı çalışmalarını yakından ve gururla takip ettiklerini belirterek kendisine teşekkür etti. Soylu’nun özellikle terör örgütlerine karşı verdiği başarılı mücadeleye dikkat çeken Kalaycı, “Sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı konuşmada, Bartın teşkilatı ile bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

Soylu: “Mücadelemizi vatandaşa anlatın”

 

Teşkilat çalışmalarının önemine dikkat çeken Bakan Soylu, kendisinin de siyasete teşkilatlardan başladığına dikkat çekti. Bakan Soylu, teşkilatların sahada gerek partiye üye olanları, gerekse de gönüllü olarak AK Partiyi destekleyenleri ziyaret ederek gerçekleri ve AK Parti iktidarının hedeflerini dile getirmelerini istedi.

Bakan Soylu, “Teşkilatlarımız aktif bir şekilde çalışmalı, ülkemizin hedeflerini, partimizin çalışmalarını en iyi şekilde vatandaşlarımıza duyurmalı. Çok büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi ne kadar doğru anlatırsak ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olur” dedi.

 

 

“Hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamayacak”

 

Konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın önemine değinen Bakan Soylu, büyük ve güçlü Türkiye yolunda daha geniş kitlelerle hedeflere yürümenin memnuniyetini yaşadıklarını aktardı. AK Parti ile MHP’nin ülkenin bölünmez bütünlüğü, toplumun refahı ve hedefleri için ortak mücadele sergilediğini ifade eden Bakan Soylu, “Mücadelemiz vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha refah bir ülkede yaşamadır. Cumhur ittifakı ile de bu hedeflerimize ulaşacağız. Hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır” diye konuştu.

 

“Parti olarak çok çalışmalıyız”

 

2002 yılında umut olarak iktidara gelen Recep Tayyip Erdoğan’ın hem ülkenin hem de çok sayıda ülkenin umudu olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı ve güçlü siyaseti sayesinde ülkenin çağ atladığını savunan Bakan Soylu, önümüzdeki süreçte ve 2023 seçimlerinin ardından da Türkiye’nin kararlı yürüyüşünü Erdoğan önderliğinde sürdüreceğini söyledi. Soylu, “AK Parti ailesi olarak 2023 hedeflerimiz için, 2053, 2071 hedeflerimiz için, güçlü Türkiye, dünyada söz sahibi Türkiye için parti olarak çok çalışmaya ihtiyacımız var. Bunun için yorulmadan, ilk günkü gibi nasılsak aynı şekilde mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kalaycı: “3600 moral olur”

 

Edinilen bilgiye göre; toplantı sırasında AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan kalaycı, teşkilat olarak her zaman polisin ve askerin yanında yer aldıklarını belirtirken, zaman zaman polis emeklilerinin üye olduğu derneklerin yöneticileriyle de biraraya geldiğini anımsattı ve onların haklı bulduğunu belirttiği beklentilerini, kendi duygu ve düşünceleri ile Bakan Soylu’ya aktardı. Kalaycı, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin bayından beri büyük bir özveri ile pek çok meslek grubundan daha fazla mesai harcayan ve bu süreçte çok fazla yorulanlar arasında Emniyet Teşkilatı’nın ve Jandarma Teşkilatı’nın personellerinin de bulunduğunu belirterek, onlara moral ve motivasyon olması açısından uzun süredir sürüncemede olan 3600 ek gösterge’nin bir an önce çıkarılmasının faydalı olacağını söyledi.

 

Soylu: “Sözümüzü tutacağız”

 

Bunun üzerine Bakan Soylu, konu ile ilgili olarak zaten yürütülen bir çalışma olduğunu ve bu konuda daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti hükümet yetkililerince verilen sözlerin tutulacağının garantisini verdi.

 

 

Emekli için en az asgari ücret talebi

 

Kalaycı’nın Bakan Soylu’dan bir diğer talebi ise emekli maaşlarının iyileştirilmesine yönelik oldu. Vatandaşlarla zaman zaman yaptıkları istişarelerde emeklilerin önemli bir bölümünün maaşlarından yakındığını anımsatan Kalaycı, emekli maaşlarının en düşüğü asgari ücret olacak şekilde yapılacak iyileştirmenin vatandaşın derdine derman olup gönüllerini fethetmek için çok faydalı olacağı yönündeki fikrini de Bakan Soylu’ya iletti. Bunun üzerine de Soylu, beklentiyi Cumhurbaşkanlığına ileteceğine söz verdi.

 

4-5 ay içinde Bartın’a gelecek

 

200’den fazla partilinin katıldığı online toplantıda, soruları da yanıtlayan Bakan Soylu, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın ilimez gelmesi yönündeki davetini de kabul etti ve programının el vermesi durumunda 4 ila 5 ay içinde Bartın’ı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyacağını söyledi.

 

Erdoğan’ın programı netleşmedi

 

Bu arada geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, Kalaycı’nın davetini kabul ederek Bartın’a geleceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programının henüz netleşmediği öğrenildi. Erdoğan’ın bir aksilik olmaması durumundan bu hafta içinde Bartın’ı ziyaret ederek ilimizde yapımı tamamlanan bazı kamu yatırımlarının toplu açılışını gerçekleştirmesi bekleniyordu.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Süleyman Soylu Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›