Emniyet Müdürümüz değişti

Bartın, Kriminal Daire Başkanı Ogün Vural’ın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bir üst düzey atama ile daha gündemde. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren son Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine terfi etti.
Bu haber 2021-07-07 15:59:15 eklenmiş ve 636 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Aynı kararname ile Bozkuş’tan boşalan Bartın Emniyet Müdürlüğü görevine ise Polis Başmüfettişi Şakir Engin Korkmaz atandı. 33 ile yeni Emniyet Müdürü’nün atandığı kararname ile 19 İl emniyet Müdürü’nün görev yeri değişti, 11 Polis Baş Müfettişi İl Emniyet Müdürü oldu. Aynı kararname ile İki Daire Başkanı İl Emniyet Müdürü olarak atanırken, 27 yurt dışı misyonuna da İçişleri Müşaviri ataması gerçekleştirildi.

 

33 ile yeni Emniyet Müdürü atandı

 

Resmi Gazete'de önceki gece yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile 10 ilin Emniyet Müdürü merkeze alınırken, 33 ile yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı. Aynı kararname ile Merkeze atanan bazı emniyet müdürleri ile bazı daire başkanlarının da arasında yer aldığı 26 emniyet müdürü ile bir mülkiye başmüfettişi de Türkiye Cumhuriyeti’nin 27 farklı ülkede bulunan misyonlarına “İçişleri Müşaviri” olarak atandı.

 

Bozkuş, İstihbarat Başkan Yardımcısı oldu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra resmiyet kazanan ve yayımlanan kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Merkez’e atamaları yapılan Emniyet Müdürleri şunlar oldu:

“Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Isparta Emniyet Müdürü Metin Akay, Kırıkkale Emniyet Müdürü Günter Şenses, Niğde Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Tekirdağ Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper.”

Merkez’e alınan Bozkuş’un yeni görev yeri ise oldukça önemli bir makam olan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı oldu.

 

Yeni Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz

 

Bartın’daki başarılı çalışma sürecinin ardından mesleki anlamda onore edilerek İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığına getirilen Bozkuş’tan boşalan Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne ise Polis Başmüfettişi Şakir Engin Korkmaz atandı.

 

19 Emniyet Müdürü’nün görev yeri değişti

 

Atama kararnamesi ile 19 Emniyet müdürü’nün görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Buna göre: Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne;  Bitlis Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne; Bolu Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Tokat Emniyet Müdürlüğü’ne; Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne; Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Amasya Emniyet Müdürlüğü’ne; Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne; Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç, Konya Emniyet Müdürlüğü’ne; Giresun Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne; Hakkari İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van Emniyet Müdürlüğü’ne;

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne; Kilis Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Mardin Emniyet Müdürlüğü’ne; Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne; Siirt Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne; Sivas Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne; Şırnak Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne; Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne; Tunceli Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Emniyet Müdürlüğü’ne; Yalova Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ne; Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Isparta Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

 

11 Polis Başmüfettişi Emniyet Müdürü oldu

 

Aynı kararname ile 11 Polis Başmüfettişi de İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Bu atamalar ise Resmi Gazete’de şu şekilde yer aldı:

“Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’ne Ali Temiz, Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne Şakir Engin Korkmaz, Hakkari Emniyet Müdürlüğü’ne Salavat Mete Pınar, Bitlis Emniyet Müdürlüğü’ne Celal Özcan, Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne Kenan Kurt, Kilis Emniyet Müdürlüğü’ne Ahmet Kurt, Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne Adnan Özdemir, Siirt Emniyet Müdürlüğü’ne Halit Aziz Yılmaz, Sivas Emniyet Müdürlüğü’ne Burhan Akçay, Şırnak Emniyet Müdürlüğü’ne Cemal Dalman, Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne Tolga Yılmaz”

 

2 Daire Başkanı İl Emniyet Müdürlüğü’ne çekildi

 

Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanı Levent Tuncer’in Erzurum Emniyet Müdürlüğü’ne; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Oğuzhan Yonca’nın da Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne ataması yapıldı.

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Alçalar Edirne Emniyet Müdürü olurken, aynı kararname ile 26 Emniyet Hizmetleri sınıfında ve bir de Mülki İdare Amiri Hizmetleri sınıfı olmak üzere 27 yurt dışı misyonuna İçişleri Müşaviri ataması da yapıldı.

ETİKETLER : Bartın; Bartın Emniyet Müdürlüğü Emniyet Genel Müdürlüğü Resmi Gazete Emniyet Müdürleri Kararnamesi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›