Özsoy, TÜRKONFED yönetimine seçildi

Bartınlı iş insanı Özsoy Orman Ürünleri’nin sahibi Fahri Özsoy, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu’na seçildi. Özsoy, Bartın ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ederek kendisine duyulan güvene layık olmak için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.
Bu haber 2021-06-28 15:52:44 eklenmiş ve 1658 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Türkiye'nin gönüllük esasıyla bir araya gelmiş en büyük bağımsız iş dünyası örgütü olan TÜRKONFED' in 14. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu, Yüksek Danışma Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerine seçim yapıldı.  

Genel Kurulu’nda yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Orhan Turan, genel kurul konuşmasında TÜRKONFED’in “Yeni Dönem, Yeni Ufuklar” adlı yeni vizyon belgesi hakkında bilgi verirken 2030’a doğru yürüyen Türkiye’nin sorunlarına değindi, konfederasyonun çözüm önerilerini dile getirdi. İş dünyası olarak zorlukları göğüslemeye hazır olduklarının altını çizen Turan, TÜRKONFED’in “Hayalindeki Türkiye”yi şu sözlerle de açıkladı:

 

 

“Yerküreyle ve yeşil dönüşüm ile uyumlu bir ekonomik atılımı başlatmış; Sosyal, laik ve demokratik hukuk devletini yeniden inşa etmiş; Güçler ayrılığını, denge ve denetleme mekanizmalarını yerli yerine oturtmuş; Yargının tam bağımsızlığını tesis etmiş; Toplumsal ve siyasal uzlaşmalar ile yeni dönemin, yeni ve sivil anayasasını yapmış; Avrupa Birliği’ne tam üye olmuş; Hukukun üstünlüğüne inancı artırmış, ortak yaşama iradesini ve toplumsal esenlik ile güçlü bir toplumsal dönüşümü başarmış; Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı politikalar geliştirmiş, ayrımcılığın, ötekileştirmenin, kutuplaşmanın olmadığı, toplumun refah ve huzurunun esas olduğu, bir toplumsal mutabakatı ve toplum - devlet mutabakatını sağlamış; Onurlu yaşam hakkını kurumsallaştırmış ve garanti altına almış; Adaletsizlik ve yoksullukla mücadele politikalarının küresel öncülerinden olmuş bir Türkiye hayal ediyoruz.

Devlet kurumlarımızın kurumsallaşması ile iş dünyası için de hedefimiz, şirketler ve STK’ların, ülkemiz için iyi bir ‘kurumsal vatandaş’ olmasıdır.”

 

Özsoy “Güvene layık olmak için çalışacağım”

 

Yapılan seçimde Genel Başkan Orhan Turan ve ekibi güven tazeledi. Önümüzdeki 3 yıl boyunca görev yapacak olan TÜRKONFED Yönetim Kurulu’nda Bartınlı İş İnsanı Fahri Özsoy da yer aldı. Kendisini bu göreve layık gören TÜRKONFED camiasına teşekkür eden Özsoy, Bağımsızlığı ve gönüllülük esasına dayalı yapısı itibariyle ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olan TÜRKONFED’in; gücünü ve etkinliğini, iş insanlarının üye olduğu federasyon ve derneklerinden aldığını söyledi. Özsoy, Konfederasyon çatısı altında 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere 30 federasyon, 274 dernek üzerinden 40 bine yakın şirket bulunduğunu anımsatırken, “TÜRKONFED, Yıllık 75 milyar dolar ihracat kapasitesi ve 7 milyon istihdamı ile İlimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında ve ekonomisinde önemli bir görev üstlenmiştir. Böyle bir kuruluşun yönetiminde yer almak, gurur verici. Bana duyulan güvene layık olabilmek için elimden gelini yapacağım” dedi.

 

 

İşte yeni Yönetim Kurulu

 

İstanbul’daki Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda Orhan Turan Genel Başkanlığa seçilirken, yeni Yönetimi Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

“Fahri Özsoy, Ali Eroğlu, Semih Beken, Mehmet Ali Kasalı, Mustafa Karabağlı, Süleyman Sönmez, Yiğit Savcı, Onur Ünlü, Ekin Tükek, Ayça Eroğlu, Vedat Gizer, Nur Ger, Abdulnasır Duyan, Kaan Kiziroğlu, Reyhan Aktar, Aziz Özkılıç, Fahri Örengül, Suat Çiftçi, Ertuğrul Doğan, Yasemin Açık, Serpil Veral, Yahya Alper Bektaş, Oktay Mersin, Hakan Urhan, İsa Tamer Çelik, Nergiz Kadooğlu Çifçi, Enver Öztürkmen, Hande Öztürk, Serhan Yıldız, Metin Yılmaz, Ramazan Kaya, Osman Akın, Murat Kolbaşı, Münevver Uğurlu, Soner Türküm, Celal Öğücü, Esin Güral Argat, İsmail Erdoğan, Hüseyin Öztürk, Osman Sait Günteki, Fatih Yücelik, Ali Avcı, Mehmet Salih Özen, Ozan Diren, Selahattin Balkan, Öner Çelebi, Emine Erdem, Gaye Özcan, Mehmet Gün ve Feyyaz Ünal.”

 

 

ETİKETLER : Bartın İstanbul TÜRKONFED Orhan Turan Fahri Özsoy
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›