Jandarma 182 yıldır vatan nöbetinde

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Bu haber 2021-06-15 09:46:26 eklenmiş ve 691 kez görüntülenmiştir.

 

Mesajında, devlet arşivlerinde adına 1839’dan itibaren rastlanan ve 2016 yılında İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Jandarma Teşkilatı’nın, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 182 yıldır gece gündüz görevini başarı ve layıkıyla sürdürdüğünü vurgulayan Akın, şunları dile getirdi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önemli bir parçası olan Emniyet Teşkilatıyla birlikte iç güvenliğin teminatı, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en temel unsurlardan olan Jandarma Teşkilatı, 182 yıllık birikimiyle görevlerini başarıyla yerine getirmektedir. Daima gayret içinde olan Türk Jandarması, Atatürk ilkelerine bağlı, hukukun üstünlüğü ve insan hak ve hürriyetleri çerçevesinde bireyin, kurumların ve mülkiyet haklarının gözetildiği, özgürlük için güvenlik yaklaşımıyla toplum destekli bir asayiş hizmetinin sunumunu amaç edinmiştir.

Gücünü Türk halkının içten desteğiyle alan Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanmasını amaçlayan, insan merkezli çağdaş yönetim ve görev anlayışı ile saygın, güvenilir, kaliteli hizmet sunan kolluk kuvveti olarak gelecekte de çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürecektir. Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi gönül borcu ile anıyor, sorumluluk bilinciyle görevlerini yerine getiren tüm teşkilat mensuplarını tebrik ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Türk Jandarma Teşkilatı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›