Marşa basar basmaz alevler içinde kaldı

Kozcağız’da bir akaryakıt istasyonundan aracına yakıt alan sürücü, kontağı çevirir çevirmez alev alan araçtan hızlı hareket etmesi sayesinde vücudundaki hafif yanıklarla kurtuldu. İtfaiye tarafından söndürülen araç kullanılamaz hale gelirken, yangının istasyona sıçramamış olması büyük bir felaketi önlemiş oldu.
Bu haber 2021-06-10 09:36:33 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Önceki gün Kozcağız Merkez’de bulunan bin akaryakıt istasyonunda meydana gelen yangın istasyonun güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı. Aracına LPG almak için istasyona gelen M.B. yakıt deposunu doldurduktan sonra pompa görevlisine ödedi ve sonrasında aracına bindi. M.B.’nin aracın kontağını çevirmesi ile birlikte Aracın Renault Toros marka otomobilin içinde henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. Alevler bir anda yükselirken, can havliyle aracın kapısını açabilen sürücü M.B. güçlükle kendini dışarıya atmayı başardı.

 

 

Bu sırada yangına müdahale akaryakıt istasyonu çalışanları kısa sürede araçtaki yangını söndürmeyi başardı. Tam da o sırada olay yerine gelen Kozcağız Belediyesi İtfaiye ekipleri de duruma müdahale etti ve soğutma çalışmalarını gerçekleştirdi.

 

 

Yangından hafif yanıklarla kurtulan sürücü M.B. olay yerine çağırılan ambulans ile tedavi amacıyla Bartın Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Kullanılamaz hale gelen araçtaki yangının neden kaynaklı olduğunu araştırmak için itfaiye ekiplerince inceleme başlatılırken, ilk bulguların LPG tankından kaynaklı gaz kaçağı olabileceği yönünde. Yetkililer ve görgü tanıkları, istasyon çalışanlarının zamanında müdahalesi sayesinde yangının akaryakıt istasyonundaki pompalara sıçramasının engellendiğini ifade ettiler. 

ETİKETLER : Bartın Kozcağız araç yangını
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›