YENİ ADLİYE AÇILIŞA GÜN SAYIYOR

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın’ın çok uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirilerek yapımı tamamlanan ve halen çevre düzenlemesi ile iç dizaynının sürdürüldüğü yeni Bartın Adliye Sarayı’nı yeni Adli Yıl açılışına kadar tamamlanacağını söyledi.
Bu haber 2021-06-10 09:32:48 eklenmiş ve 293 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Başsavcı Kaynak, ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın yayın organlarının temsilci ve sahipleri ile Bartın Belediyesi’nin Yalı mevkiinde bulunan Gazhane Kültür Parkı’nda biraraya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen buluşmada, Başsavcılık makamını ilgilendiren bazı konularda değerlendirmelerde bulunan Başsavcı Kaynak, gazetecilerin sorularını da yanıtlamaya çalıştı. Kaynak’ın açıklamalarından öne çıkan unsur ise ne zaman hizmete gireceği merak konusu olan yine Adliye Sarayı inşaatına ilişkin sözleri oldu.

 

 

Adliye inşaatının ana hatları ile tamamlandığını çevre ve iç düzenlemesinin ise sürdüğünü dile getiren Başsavcı Kaynak, özetle şunları söyledi:
“Mart-Nisan ayı gibi hizmete girmesini planlıyorduk. Ancak Bartın, bu yıl Bartın söz konusu aylarda oldukça fazla yağmur ve kar yağışı aldı. Bu yüzden açılışı biraz ertelemek zorunda kaldık. Şu anda çevre düzenlemeleri çalışmaları yapılıyor. En geç Ağustos ayı içinde tamamlayıp Eylül ayının başındaki yeni adli yıl açılışına kadar taşınmayı planlıyoruz. Halen kullanmakta olduğumuz Adliye binamız Bartın’ın ilçe olduğu dönemde yapılan bir bina. Artık hem adliye çalışanlarımız hem de savcı ve hakimlerimiz için yeterli gelmiyor. Yeni Adliye Sarayı’na geçişle birlikte ilimiz daha modern ve daha kullanışlı bir Adalet Sarayı’na sahip olacak. Mahkeme salonlarımız daha rahat ferah ve daha çalışılabilir bir durumda olacak. Hem mekânsal hem de teknik imkanlar açısından bu binamızın sahip olacağı özellikler adalet hizmetinin daha sağlıklı bir ortamda kolay ve hızlı bir şekilde verilmesine de katkıda bulunacaktır. Henüz bir açılış töreni yapılıp yapılmayacağına dair kesinleşmiş bir şey yok. Herhangi bir açılış olup olmayacağına dair ise Bakanlığımızla görüşmelerde bulunuyoruz. Henüz bir netlik yok”

Bir soru üzerine cezaevinde pandemi sürecinde zaman zaman Covid-19 vakalarının tespit edildiğini, ancak bunların alınan önlemler sayesinde ciddi boyuta ulaşmanın önlendiğini kaydeden Başsavcı Kaynak, cezaevinde kapasite sorunu yaşanmadığını da sözlerine ekledi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı Faruk Kaynak Adliye Sarayı
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›