Cankurtaranlar bugün göreve başlıyor!

Bartın’ın gözde tatil beldesi İnkumu, her yıl başta Ankara, İstanbul ve çevre iller olmak üzere yaz boyunca tatilcilerin yoğun olarak tercih ettiği adreslerden biri oluyor.
Bu haber 2021-06-09 09:47:31 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

EREN SARIKAYA

Bartın Belediyesi Cankurtaran Ekibi,9 Haziran Çarşamba günü (bugün) itibariyle İnkumu’nda hizmet vermeye başlıyor. Çeken akıntının yaşandığı İnkumu sahilinde sezon boyunca cankurtaran hizmeti verilirken yaşanan boğulma vakalarında onlarca hayat kurtarılıyor.

Geçtiğimiz sezonu başarılı kapatan Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Cankurtaran Ekibi, bugün itibariyle İnkumu’nda göreve başlıyor. Denize giren tatilcilerden bazıları çeken akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi atlattı. Ölümlü boğulma vakasının yaşanmadığı yaz döneminde Bartın Belediyesi Cankurtaran ekibi, 152 boğulma vakasına müdahale etti. 1 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında 1 bot, 1 jet ski ve 8 personel ile 5 ayrı noktada hizmet veren cankurtaranlar, boğulma vakalarına karşı deniz araçları, şamandıralar, can simitleri ve yapılan uyarılarla geniş tedbirler aldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı doğrultusunda tam donanımlı olarak görevlendirilen ekipler, tatilcileri hayata bağladı.

 

 

İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan cankurtaran ekibininbu sene de yine güçlü ekipmanlarla görev yapacağını kaydeden Başkan Akın, bu sezon da boğulma olaylarının önüne geçerek vatandaşların herhangi bir can kaybı yaşamadan huzur içinde tatillerini geçirmelerini arzu etiklerini söyledi.

Ayrıca, önümüzdeki günlerde ilimize gelecek olan yetkililerle birlikte gerçekleştirilecek olan törenle de İnkumu sahilinde artık mavi bayrak dalgalanacak.

ETİKETLER : Bartın İnkumu Bartın Belediyesi Cemal Akın cankurtaran
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›