Başkan’dan üstü kapalı Bütünşehir mesajı!

Belediye Meclisi toplantısında CHP’li Ahmet Çavuşoğlu'nun, Serdar köyü yakınlarına yapılacak olan cezaevi tamamlandığında bu bölgedeki nüfusun artacağını belirterek, "O zaman toplu taşıma ile ilgili yapılacak olan ihaleyi tekrarlayacak mıyız” diye sorması üzerine Belediye Başkanı Cemal Akın, önümüzdeki dönemde çıkarılacağını ifade ettiği Bütünşehir Yasası ile sorunun çözülmüş olacağını dile getirdi.
Bu haber 2021-06-09 09:35:39 eklenmiş ve 468 kez görüntülenmiştir.

 

Hatırlanacağı üzere; kentimizin toplu taşıma ile ilgili yaşanan hat, ruhsat ve yetki sorunlarını kökten çözmesi hedeflenen önemli bir karara imza atan Bartın Belediye Meclisi, İnkumu ve Esenyurt dahil olmak üzere tüm özel halk otobüslerini ve minibüsleri 75 araçlık bir konsorsiyum çatısı altında toplayarak 30 yılı geçmeyecek şekilde ruhsatlandırılmasını sağlamak için yapılacak işlem ve çıkılacak ihale konusunda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Belediye Encümeni’ne yetki vermişti.

Ancak bu önemli kararın alındığı toplantıda belki de dikkatlerden kaçan çok önemli bir ayrıntı daha vardı. O da uzun süredir Türkiye gündeminde olan ancak bir süredir bekletilen Bütünşehir Yasası ile ilgili olarak Belediye Başkanı Cemal Akın’ın sarfettiği sözler oldu.

Bartın Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Ahmet Çavuşoğlu, toplu taşıma ile ilgili konu görüşülürken Serdar köyü yakınlarına bir cezaevi yapılacağını anımsatarak, “Bu yapıldığında o bölgedeki nüfus da artacak. O zaman yapılan ihaleyi tekrarlayacak mıyız” bağlamındaki sorusu üzerine Başkan Akın, zaten önümüzdeki dönemde Bütünşehir Yasası’nın çıkacağını belirterek sorunun temelden çözülmüş olacağını dile getirdi.

Belediye Başkanı Akın’ın uzunca bir süredir başta Bartın Merkez’e bağlı köyler olmak üzere Bartın’ın köylerine, üyesi olduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) il ve ilçe başkanlarını da yanına alarak gitmesi de Başkan’ın Bütünşehir Yasası sonrasındaki Bartın’a hazırlık yaptığı şeklinde yorumlanıyor.

Bütünşehir Yasası çıkar çıkmaz, Cemal Akın Bütünşehir Belediye Başkanı olur olmaz bilinmez ancak kendisinin bu konuya şimdiden işi sıkı tutarak hazırlandığı bir gerçek. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Bütünşehir Yasası CHP Ahmet Çavuşoğlu
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›