Kozcağız’ın doğalgaz özlemi sona eriyor!

Bartın’ın Kozcağız beldesi Belediye Başkanı Mustafa Karaman, beldenin yıllardır büyük bir umutla beklediği doğalgaz için boru hattı inşaatında ilk kazmanın, Haziran ayında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ile yapılacak lisans dağıtım işlemlerinin ardından başlayacak proje çalışması sonrasında vurulacağını söyledi.
Bu haber 2021-05-31 09:51:25 eklenmiş ve 487 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kozcağız’ın doğalgaz özlemini sona erdirecek gelişmeler öncesinde İstanbul’a giderek Akmercan Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Akmercan ve Genel Müdür Yunus Kesgin'i, Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin ile birlikte ziyaret ettiklerini sosyal medyadaki hesabı aracılığıyla duyuran Kozcağız Belediye Başkanı Karaman, değerlendirmesinde şunları kaydetti:

 

Çalışmaya Çeştepe bölgesinden başlanacak

 

“Hemşehrilerimizi doğalgaza bir an önce kavuşturmak için yapılan ve planlanan çalışmaları gözden geçirdik. Haziran ayında EPDK ile yapılacak lisans dağıtım işlemlerinin ardından başlayacak proje çalışmaları sonrası, Çeştepe bölgesinden, beldemize boru hattı inşaatının başlanacağının müjdesini aldık.

 

 

Her zaman olduğu hemşehrilerimizin konforu için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bugün bizlere eşlik eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Metin Çetin'e, her zaman desteğini gördüğümüz TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a, Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner'e, tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Kozcağız İstanbul doğalgaz Bartın Özel İdare Metin Çetin Mustafa Karaman Akmercan Gazi Akmercan
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›