Çevreyolu bilmecesinde cevap bekleyen sorular!

Bartın'da çevre yolu düzenleme çalışmaları kapsamında Türbe mevkinden Özel İdare Kavşağı’na kadar olan kesiminin yapım işi devam ediyor etmesine ancak başta Karaköy olmak üzere bölgede ikamet eden vatandaşlar pek çok konuya açıklık getirilmesini istiyor.
Bu haber 2021-05-26 10:53:49 eklenmiş ve 1108 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER 

Hatırlanacağı üzere geçen yıl 25 Temmuz’da söz konusu yol yapım çalışması ihale edilmiş ihalenin kesinleşmesi sonrasında da Eylül ayının sonlarında müteahhit firma ile sözleşme imzalanmıştı.

Bartın'da çevre yolu düzenlemesi kapsamında yapımı süren çalışma 8 milyon TL’ye ihale edilirken, yapım işinin başlangıcından itibaren 4 ay içinde tamamlanarak hizmete açılacağı bildirilmişti. Öyle de oldu… Ramazan ayı öncesinde ilimiz yol ağının en önemli arterlerinden biri olan Özel İdare Kavşağı müteahhit firma tarafından tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı ve yol yapım çalışmasına başlandı. Elbette ki bu süreçte mesai saatleri öncesinde ve sonrasında, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde ise kısıtlamanın başlaması öncesinde ciddi trafik yoğunlukları yaşanıyor.

 

 

Yol yapım çalışması sona erdiğinde muhtemelen bu yoğunluk ortadan kalkacak. O yüzden da bu bölgede yaşanan asıl sorun bu değil. Başta Karaköy ve yakınlarında ikamet eden Bartınlılar, çalışma ile ilgili bazı sorulara yetkililer tarafından açık ve kesin ifadelerle yanıt verilmesini bekliyor. Çünkü projenin ‘kimilerinin devreye girmesi ile değiştiği’nden şikayetçi olan vatandaşlar, çalışmalar bittikten sonra herhangi bir mağduriyete mahal vermemek adına, henüz zaman varken, herkesin yararına olacak şekilde projenin sürdürülmesini istiyorlar.

 

 

Yol yapım çalışması bittiğinde kimsenin mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerin şu sorularına yanıt vermesini bekliyor:

 

 

* Yoldaki çalışmalar ne zaman tamamlanacak?

* Daha önce Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından da gündeme getirilen üst geçit yapılacak mı? Yapılacak ise nereye yapılacak?

* Önceki imar planında okul yolu olarak belirlenen ve kullanılan yolun artık çevre yoluna bağlantısının olmayacağı belirtiliyor. Yeni planda okul yolu olacak mı? Olacak ise neresi?

* Okul yolunun hemen başındaki otobüs durağı nereye taşınacak?

 

ETİKETLER : Bartın çevre yolu Bartın Belediyesi Karayolları
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›