Saya ve ayakkabı imalatının sorunları görüşüldü

Bartın’da saya ve ayakkabı imalatı sektöründe yaşanan sorunlar düzenlenen toplantıda ele alındı.
Bu haber 2021-05-25 16:11:56 eklenmiş ve 1482 kez görüntülenmiştir.

 

OSB Eğitim Test ve İnovasyon Merkezi toplantı salonunda Bartın ili saya ve ayakkabı imalatı sektöründe yaşanan sorunlar ile sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerine yönelik toplantı düzenlendi.

Toplantıya TSO Başkanı Halil Balık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, KOSGEB Müdürü Gökhan Akdağoğlu, BAKKA YDO Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik, Bartın Organize Sanayi Bölge Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Bartın Üniversitesi Proje ve Teknik Ofisi Genel Koordinatörü Doç. Dr. Ayhan Ateşoğlu, Akademik Danışman Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Bayram Dündar, TSO Genel Sekreteri Ahmet İncekara ve sektör temsilcileri katılım sağladı.

 

 

Toplantıda saya ve ayakkabı imalatı sektöründeki tedarik zinciri, hammadde ve kaynak temini ile tedarik zincirine yönelik sorunlar ve öneriler, üretim sürecinde yaşanan sorunlar ve öneriler, satış, pazarlama ve dağıtım sürecinde yaşanan sorunlar ve öneriler, yapısal sorunlar ve yasal zorunluluklar ile birlikte diğer sorun ve öneriler görüşüldü.

 

 

Merkezi ziyaret ttiler

 

Toplantının ardından katılımcılar, Bartın TSO’nun 1 milyon 901 bin TL bütçe ile OSB İnovasyon Merkezi’nin zemin katına kurduğu, ayakkabı ve saya sektörünün nitelikli eleman ihtiyacını çözecek olan ilimiz istihdamına özellikle dezavantajlı grupların üretime katılmalarını sağlayarak destek vermesi beklenen Ayakkabı ve Saya Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettiler.

 

 

Balık: “Bartın için çok önemli”

 

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, saya ve ayakkabı imalatının ilimiz açısından önemine değinirken şunları söyledi:
“Bu sektörün gelişmesi, mevcuttaki sorunlarının çözümü ve geleceğine yönelik atılan her bir adım da kentimizdeki üretim ve istihdam noktasında çok kıymetli. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak saya ve ayakkabı imalatı sektörünün sorunlarının çözümü ve bu sektörün geliştirilmesi noktasında her türlü fikre, öneriye açığız. Bu alanda yaptığımız mevcut çalışmalar ve desteklediğimiz projeler var. Sektör temsilcilerinin ve kıymetli akademisyenlerimizin de katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda önemli mesafeler kat ettik. Sektör bazlı sorunların çözümü noktasında tüm paydaşların gerekli çalışmaları yapacağına ve bu çalışmaların meyvelerini en kısa sürede alacağımıza inanıyoruz.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halil Balık saya ve ayakkabı üretimi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›