Nihayet olumlu görüşlerle masaya oturdular!

Yıllardır Esenyurt minibüsçüleri ile Özel Halk Otobüsçüleri arasında yaşanan itilafın ortadan kaldırılmasına yönelik çabalar nihayet sonuç verdi. Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında taraflar olumlu görüşlerini ortaya koyarak, sorunun sükûnet içinde çözümünden yana olduklarını ifade ettiler.
Bu haber 2021-05-22 11:32:35 eklenmiş ve 744 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Turhan Kalaycı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Partisi İl Başkan Yardımcısı Ayhan Tepe ile Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Esenyurt Minibüsleri Kooperatifi avukatları katıldı.

Sohbet havasında tarafların yapıcı ve sorunu çözmeye yönelik bakış açılarını ortaya koyarak gerçekleştirilen toplantıda toplu taşıma için olumlu yönde görüşler değerlendirildiği öğrenildi.

Bundan sonraki süreçte taraflar arası diyalog ortamı korunarak Bartın Belediyesi’nin daha önce mahkeme kararı ile iptal edilen ihale süreci yenilenecek. Ancak Bartın Belediyesi tarafların bir şekilde anlaşamaması ve durumunda itilaflı olan hattın Belediye mülkiyetine alınacak otobüslerle bizzat Belediyece verilecek taşıma hizmetiyle sorunu aşma noktasındaki alternatifi de masada tutmaya devam ediyor.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Esenyurt Minibüsleri Kooperatifi Bartın Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Abdullah Akdaş Cemal Akın Turhan Kalaycı
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›