Tribün ihalesi 25 Mayıs’ta…

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Bartın Merkez’e bağlı Yanaz Köyü’ndeki güreş alanına yapılacak olan 716 seyirci kapasiteli seyirci tribününün 25 Mayıs’ta ihaleye çıkacağını bildirdi.
Bu haber 2021-05-17 10:16:49 eklenmiş ve 853 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tunç, yanaz Köyü’ne güreş alanı kazandırmak için hazırlanan projenin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında hayat bulduğunu anımsattı. Tunç, açıklamasında şunları söyledi:

 

 

“Sayın Bakanımız ile görüşme sonrasında kendilerinin talimatlarıyla Bartın Merkez Yanaz Köyü’nde 200 yıllık bir geçmişe sahip Batı Karadeniz’in Kırkpınarı konumundaki, ata sporumuz güreşin daha modern şartlarda yapılması, çocuklarımız ve gençlerimizin bu spora ilgisinin yeniden canlandırılması ve İlimiz spor turizminin geliştirilmesi amacıyla İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Yanaz Köyü Güreş Alanı Projesi’ne Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından proje tutarının tamamı için destek almıştık.

 

 

Bartın İl Özel İdaremiz tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan Yanaz Güreş alanı projesinde yeni sosyal tesisler ve güreş alanı, seyirci trübünleri yapılacak olup, bu kapsamda 716 kişilik seyirci tribünü yapım işi 25 Mayıs 2021 tarihinde ihale edilecek.

İl dışından da çok sayıda güreşçinin ilgi gösterdiği Bartın Yanaz Güreş Alanı tüm tesisleri ile birlikte İlimiz, güreş tutkunlarına uzun yıllar hizmet edecek. Bartınımıza hayırlı uğurlu olsun.”

ETİKETLER : Bartın Yanaz Köyü güreş alanı AK Parti Yılmaz Tunç Spor Toto Teşkilatı Bartın İl Özel İdaresi
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›