İç dizayn ile ilgili çalışmalar devam ediyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, iç dizayn çalışmaları devam eden Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler Müzesi’nde incelemelerde bulunarak, çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.
Bu haber 2021-05-10 10:35:33 eklenmiş ve 1002 kez görüntülenmiştir.

 

Akın’a incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcıları Necmi Balık ve Ahmet Kömeç ile Ar-Ge Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik’in yanı sıra daire müdürleri ve teknik personeller eşlik etti. İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Akın, şunları söyledi:

 

 

“Kırtepe Mahallesi’ne bağlı Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Bartın Belediyesi’ne ait 4 katlı binada hayata geçireceğimiz Bartın Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledik. Müzemize büyük önem veriyoruz. Heykeller, pano ve görsellerle ilgili çalışmalar devam ediyor. İç dizaynı ile ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte müzemiz açılışa hazır hala gelmiş olacak. Müzemizde İslam’ın ilk şehitlerinden günümüze kadar tüm savaşlarımız ve Şehitlerimiz anlatılacak. Savaşlarda şehit olan Bartınlı kahramanlarımızın hikâyeleri, savaşlarla ilgili materyaller, canlandırmalar, balmumu heykeller, dekorlar, diaromalar, teknolojik sunum olanakları gibi dünya müzeciliğinin tüm olanakları kullanılarak, insanlara o anları yaşıyormuşçasına ve manevi hazzı sonuna kadar hissettirilecek. Geçmişle geleceği buluşturan belediyecilik anlayışımızla gerçekleştirdiğimizin çalışmalarımızın ardından şehitlerimizin hatıralarını yaşatacağımız ve kentimizin turizmine büyük katkı sağlayacak olan önemli bir müzeyi ilimize kazandıracağız.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler Müzesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›