Dr. Çatı: “Mücadele azmimizi daha da güçlendirir”

Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı, hattat Holding’in Amasra Belediyesi ve onun Başkanı Recai çakır aleyhine ‘ticari itibarını zedelediği’ iddiasıyla açtığı 1 milyon TL’lik tazminat davasının termik santrale karşı mücadele azmini güçlendireceğini dile getirdi.
Bu haber 2021-05-10 10:17:45 eklenmiş ve 837 kez görüntülenmiştir.

 

Sözkonusu tazminat davası ile ilgili açıklama yapan Dr. Çatı, 2005 yılından bu yana insan yaşamı için mutlak gerekli olan sağlıklı bir çevre için Bartın Tabip Odası olarak, Bartın Platformu ve Bartın ile Amasra halkının yanında yer aldıklarını belirtirken şunları dile getirdi:

“16 yıldan bu yana kömür çıkaracağım diye Amasra’ daki madenleri işleten Hattat Holdingin, tek kürek kömür çıkarmayıp, esas amacının doğamızı yok edecek bir termik santral kurmak olduğu bilinmektedir. Termiksiz bir yaşam için şu ana kadar mücadelemiz başarılı olmuştur.

Son günlerde bu holding, Bartın Platformunun, Amasra Belediyesinin ve Halkımızın direncini kırmak için ‘Tazminat Davası’ gibi bazı girişimlerde bulunmuştur. Bu tür girişimler tam tersine mücadele azmimizi daha da güçlendirecektir. Termik santrale ve çevremizin yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz.

Biran önce kömür madenleri TTK’ ya devredilerek yöre halkının iş sahibi olması sağlanmalıdır.

Bu mücadelede Amasra Belediyesi ve Amasra halkının yanında olmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Amasra Hattat Holding termik santral Bartın TTB Ahmet Çatı Recai Çakır tazminat davası
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›