Bin 800 ton hasat hedefleniyor!

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, ilimizde bin 200 dekar alanda mısır ekimi gerçekleştirileceğini belirtirken bunun sonucunda yaklaşık olarak bin 800 ton dane mısır hasatı hedeflendiğini söyledi.
Bu haber 2021-05-10 10:09:32 eklenmiş ve 1067 kez görüntülenmiştir.

 

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde hayata geçirilen tam kapanma sürecinde yurt genelinde olduğu gibi Bartın’da da çiftçiler üretime ara vermiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce desteklenen Tarım Arazilerinin Etkin Kullanılması Projesi kapsamında Bartın’da uygulanan Dane Mısır Yetiştiriciliği projesi kapsamında Sütlüce Köyü’nde, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından 10 dekarlık alanda Mibzerle Dane Mısır ekimi gerçekleştirildi. Etkinliğe Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Önder de katıldı.

 

 

Tarlada ekim esnasında açıklama yapan İl Müdürü Önder, “Tam Kapanmanın yaşandığı bu günlerde İlimiz tarımı ve çiftçilerimiz çalışmalarına bizim nezaretimizde devam ediyor. İl Müdürlüğü olarak ilimizde bu yıl gerçekleştirdiğimiz projelerden biri de Dane Mısırı Yaygınlaştırma Projesi. Bu proje ile bin 200 dekar alanda mısır ekimi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık bin 800 ton dane mısır hasat etmeyi hedefliyoruz. Amacımız; ekilmeyen tarla kalmayana dek, bu projelerle çiftçilerimizi buluşturmak” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Yasin Önder dane mısır
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›